SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instagram wprowadza weryfikację autentyczność e-maili. Chce chronić użytkowników przed oszustami

Serwis Instagram wprowadził w swojej aplikacji nowy mechanizm mający ochronić użytkowników przed atakami phishingowymi przeprowadzanymi za pomocą spreparowanych e-maili. W ustawieniach dodano opcje pozwalające sprawdzić czy konkretna wiadomość została wysłana przez Instagram, czy też może stanowić potencjalne zagrożenie.

Article

Nowe narzędzie zabezpieczające ma związek z tym, że niektórzy internetowi oszuści podszywają się pod administratorów Instagrama wysyłając do użytkowników spreparowane e-maile udające korespondencję pochodzącą z serwisu. W wiadomościach tych próbują np. uzyskać poufne dane logowania do Instagrama czy przekierować użytkownika na niebezpieczne strony internetowe.

Teraz należący do Facebooka Instagram wprowadza dodatkową opcję która ma pomóc w rozpoznaniu prawdziwych i fałszywych e-maili. W aplikacji pojawi się sekcja zawierająca wiadomości od Instagrama. Po wejściu do niej użytkownik znajdzie jedną zakładkę zawierającą wszystkie autentyczne wiadomości jakie otrzymał od administracji serwisu, np. te dotyczące poszczególnych logowań. W drugiej zakładce znajdą się te e-maile, które podszywają się pod Instagrama, jednak w rzeczywistości nie pochodzą od aplikacji. Takich wiadomości należy unikać i najlepiej od razu je kasować bez otwierania.

Instagram zapowiada że nowa funkcja związana z większym bezpieczeństwem użytkowników w nadchodzących tygodniach będzie się pojawiać na kontach w kolejnych regionach świata.

Niedawno Instagram wprowadził na rynek nowy komunikator o nazwie Threads. Aplikacja dostępna na Androida i iOS ma zapewnić stały kontakt użytkownika z jego najbliższymi znajomymi, wśród opcji jest automatyczna aktualizacja statusów pozwalająca członkom społeczności śledzić na bieżąco co dzieje się z ich przyjaciółmi.

Dołącz do dyskusji: Instagram wprowadza weryfikację autentyczność e-maili. Chce chronić użytkowników przed oszustami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl