SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Hugo-Bader prowadzi audycję w Radiu 357. "To będzie mój debiut w takiej roli"

W środę 14 września dziennikarz i reportażysta Jacek Hugo-Bader poprowadzi audycję publicystyczną "Plac na rozdrożu" w internetowym Radiu 357. - Jeśli tylko złapie radiowego bakcyla, na pewno nie będzie to jego ostatnie spotkanie z naszym słuchaczami - zapewnia Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357.

Jacek Hugo-Bader, fot. Radek Kołakowski / Wikipedia Article

O tym, że poprowadzi audycję w Radiu 357, Jacek Hugo-Bader poinformował w swoich mediach społecznościowych. "Internetowe RADIO 357 zaproponowało mi, bym w środę, 14 września był gospodarzem wieczornej audycji 'Plac na Rozdrożu' i zajął czymś słuchaczy od godziny 21 do 22. Do tego na dowolny temat. Zgodziłem się z entuzjazmem, bo uwielbiam nowe wyzwania, ale od razu powiedziałem, że w tej chwili ja mogę gadać tylko o Ukrainie. Też się zgodzili..." - napisał na Facebooku wielokrotnie nominowany i nagradzany dziennikarz i reportażysta. Jacek Hugo-Bader dodał we wpisie, że zależy mu na tym, by "nie przynudzać".

Gościem środowego wydania "Placu na rozdrożu" będzie prof. dr hab. Joanna Getka, szefowa Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. "Joanna dla walczącej Ukrainy robi więcej niż ktokolwiek inny. Ofiarnie, z oddaniem i bez wytchnienia. Poza tym pogadamy pewnie o pijaństwie na wojnie, o hejcie, drenażu mózgów, radzieckich kobietach i posłuchamy klasycznego rocka, starych hiciorów z lat mojej młodości, które uwielbiam" - zapowiada Jacek Hugo-Bader.

"To jego pierwsza w życiu audycja radiowa"

To nie pierwszy dziennikarz, który gościnnie występuje w roli gospodarza programu "Plac na rozdrożu". - Co jakiś czas do prowadzenia wieczornych audycji publicystycznych zapraszamy osoby pracujące na stałe poza Radiem 357. Wśród prowadzących gościnnie naszą publicystykę byli już Karolina Sulej, Mariusz Szczygieł, Miłka Raulin czy Magda Mołek - wyjaśnia Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357, koordynująca ofertę programową stacji.

- Przed wakacjami poprosiliśmy naszych patronów o podpowiedzi, kto jeszcze powinien usiąść przed mikrofonem "Placu na rozdrożu" i gościnnie go poprowadzić. Regularnie zaglądamy do zgłoszonych pomysłów. Teraz w roli prowadzącego debiutuje Jacek Hugo-Bader. To jego pierwsza w życiu audycja radiowa. Cieszymy się, że wybrał na debiut właśnie Radio 357. I jeśli tylko złapie radiowego bakcyla, na pewno nie będzie to jego ostatnie spotkanie z naszym słuchaczami - zapewnia Olga Mickiewicz.

Patroni wpłacają miesięcznie ok. 800 tys. zł

Jacek Hugo-Bader to dziennikarz i reportażysta, od lat 90. związany z "Gazetą Wyborczą". Jest autorem wielu reporterskich książek, m.in. "Biała gorączka", "W rajskiej dolinie wśród zielska", "Dzienniki kołymskie", "Chłopcy z motylkami", "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak", "Skucha", "Szamańska choroba". Dwukrotnie otrzymał nagrodę Grand Press (w 1999 i 2003 r.), a także Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera (za książkę "Biała gorączka". Był także dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej "Nike" za "W rajskiej dolinie wśród zielska" i za "Skuchę".

"Plac na rozdrożu" to pasmo publicystyczne Radia 357 nadawane od poniedziałku do czwartku w godz. 21-22. Pojawiają się tam różni autorzy i bardzo różne tematy - społeczne, kulturalne, sportowe, zagraniczne.

Radio 357 to internetowa rozgłośnia, która utrzymuje się z wpłat od słuchaczy. Aktualnie stację wspiera na Patronite 43,8 tys. osób, deklarując miesięczne wpłaty w wysokości 799 tys. zł. Ogółem stacja zebrała od startu 16,2 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Jacek Hugo-Bader prowadzi audycję w Radiu 357. "To będzie mój debiut w takiej roli"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl