SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Kurski na czele Ministerstwa Kultury? Wiceminister: obecny skład kierownictwa jest optymalny

Obecny skład kierownictwa MKiDN jest optymalny zarówno dla dobrej polityki kulturalnej i historycznej prowadzonej przez państwo polskie w naszym resorcie, jak i dla interesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział w czwartek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Jacek Kurski, były prezes TVP Article

Wiceszef resortu kultury w Wirtualnej Polsce był m.in. pytany o to, czy odwołany z funkcji prezesa TVP Jacek Kurski będzie szefem MKiDN. - Nie. Śledziłem spekulacje prasowe na ten temat, co dalej z Jackiem Kurskim, jakie role, jakie funkcje będzie pełnił. Zapewniam, że obecny skład kierownictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest optymalny, zarówno dla dobrej polityki kulturalnej i historycznej prowadzonej przez państwo polskie w naszym resorcie, jak i dla interesów Zjednoczonej Prawicy. I tak pozostanie" – podkreślił Jarosław Sellin.

Dopytywany o przyszłość Kurskiego, wiceszef MKiDN zaznaczył: "nie wiem, co z Jackiem Kurskim".

- Zdaje się, że sam prowadzi jakieś rozmowy z kierownictwem mojego obozu politycznego na temat swojej przyszłości i pewnie jakiś efekt tych rozmów będzie - wskazał.

- Telewizja publiczna ma pewien pazur polityczny, ja tego nie ukrywam i zawsze to mówiłem. To, co się stało po 2015 r. spowodowało, że mamy większy pluralizm w przekazywaniu treści o charakterze politycznym czy ideowym w polskich telewizjach. Przed 2015 r. trzy wielkie telewizje w Polsce właściwie mówiły to samo, tak samo i z takimi samymi sympatiami- - przypomniał.

Sellin był także pytany, czy jest zadowolony z tego, że prezesem TVP został Mateusz Matyszkowicz, który - jak zaznaczył dziennikarz - "ściśle z kulturą był związany od lat, zanim w ogóle przejął stery w telewizji publicznej" oraz czy to będzie "dobra zmiana na kultury".

- Oddaję sprawiedliwość samemu Jackowi Kurskiemu. W czasie jego prezesury znakomicie rozwinęły się takie kanały jak TVP Historia, TVP Kultura, TVP Dokument; są nawet mutacje tych kanałów tematycznych - powiedział wiceszef MKiDN. Jak zaznaczył, "w tym obszarze wypełniania misji w kanałach tematycznych naprawdę dużo ciekawych rzeczy się dzieje".

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dopytywany, "kto stał za decyzją o odwołaniu Jacka Kurskiego, czy był to Jarosław Kaczyński, czy szerzej kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości", Sellin powiedział, że "Rada Mediów Narodowych". - To jest konkretne pięć osób i pojedli taką decyzję w głosowaniu - dodał.

Solidarna Polska może zablokować kandydatów PiS do KRRiT?

Wiceszef MKiDN był również pytany o doniesienia medialne, według których "Solidarna Polska w zemście za odwołanie jej wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka może zablokować wybór nowych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji".

- Napięcia w każdym układzie koalicyjnym się zdarzają i w gruncie rzeczy są dosyć naturalne - podkreślił Sellin. - Gdybyśmy wszyscy mieli podobne poglądy dokładnie w 100 proc. to nie byłoby kilku środowisk, które tworzą obóz Zjednoczonej Prawicy - dodał.

- Ja w taką małostkowość żadnego z liderów Zjednoczonej Prawicy, żeby się kierowali jakąś chęcią zemsty za cokolwiek wewnątrz naszego obozu, po prostu nie wierzę" - podkreślił Sellin.

- Jest odwołany wiceminister rolnictwa wywodzący się ze środowiska Solidarnej Polski, ale jest od razu zgłoszona deklaracja, że w związku z pewnym parytetem udziału w stanowiskach sprawujących władzę między środowiskiem koalicyjnym, Solidarna Polska ma prawo zgłosić nowego innego nowego kandydata do pełnienia tej funkcji wiceministra rolnictwa - przypomniał. "Właściwie czekamy na taką propozycję tego środowiska i ona będzie poważna rozpatrzona. Ta sprawa będzie w ten sposób rozparzona - zapewnił Jarosław Sellin.

Kaczyński: decyzje ws. Kurskiego jeszcze przed nami

Podczas czwartkowej konferencji w siedzibie PiS Jarosław Kaczyński został zapytany o doniesienia medialne mówiące o tym, że były prezes TVP Jacek Kurski wejdzie w skład rządu.

- Decyzje w tej sprawie podejmuje kierownictwo rządu i oczywiście kierownictwo partii - tak jak jest we wszystkich ustrojach demokratycznych i te decyzje jeszcze są przed nami - powiedział Kaczyński.

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski na czele Ministerstwa Kultury? Wiceminister: obecny skład kierownictwa jest optymalny

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl