SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

News24 dostępny w kolejnych dwóch sieciach kablowych

Nadawca kanału News24 informuje, że podpisał umowy z dwoma kolejnymi kablówkami. To oznacza poszerzenie zasięgu technicznego kanału o pięć procent. W tej chwili News24 oglądać można niemal w 90 sieciach kablowych w całym kraju, trwają negocjacje z kolejnymi. rozmowy prowadzone są też z dużymi sieciami, jak Play, Inea czy Vectra.

Nowymi sieciami kablowymi, w których dostępne jest News24, są East&West z Poznania oraz łódzka kablówka City Net. Wciąż jednak prowadzone są rozmowy z największymi operatorami jak Play, Vectra i Inea.

Astro w komunikacie podkreśla, że „nie zdiagnozował istotnych problemów wstrzymujących włączenie kanału”. Zapewnia także, iż stacja dochowuje wszelkich starań, aby treści emitowane w kanale News24 były „najwyższej jakości, zwiększając jednocześnie szansę na szybkie wdrożenie kanału u ogólnopolskich operatorów”.

News24 nadaje od marca br. W stacji pracuje obecnie kilkudziesięciu reporterów, dziennikarzy i realizatorów. W lipcu wrócili do niej Adam Bysiek i Rafał Skórski, zasilili ją także wówczas: Karolina Zielonka, Tomasz Kolmasiak, Daria Pycz, Marcelina Bednarska, Bartosz Polkowski, Agnieszka O’Connor, Łukasz Lasia.

W lipcu br. News24 podjął współpracę z „Rzeczpospolitą”, piątka dziennikarzy tego dziennika prowadzi poranne publicystyczne pasma na antenie stacji. To m.in. Jacek Nizinkiewicz, Michał Kolanko i Zuzanna Dąbrowska. 

Spółka Astro, od lat produkująca teleturniej „Familiada” i nadająca kanał E-Sport TV, w pierwszym kwartale 2022 roku osiągnęła wzrost przychodów z 673,4 do 710,7 tys. zł. Na potrzeby rozwoju News24 w listopadzie ub.r. Astro podpisało umowę inwestycyjną z funduszem ASI Tech Tier Investment, który zobowiązał się, że w ciągu trzech miesięcy kupi akcje nadawcy za 3 mln zł, a docelowo ma zainwestować w nie maksymalnie 10 mln zł.

 

Dołącz do dyskusji: News24 dostępny w kolejnych dwóch sieciach kablowych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Oklaski!
0 0
odpowiedź
User
martin
bzo łdama scja zosni w niej źelkaże,
0 0
odpowiedź
User
Gienio
Czuję, że napięcie wzrasta...
0 0
odpowiedź