SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

News24 ledwo ruszył, a naczelny już na długim urlopie. "Prowadzi swoje projekty"

Andrzej Andrysiak, redaktor naczelny stacji News24, od połowy marca przebywa na urlopie - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.  Andrysiak prowadzi też swoje projekty, sygnalizował mi taką możliwość już w chwili zatrudnienia. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego - tłumaczy Ryszard Krajewski, prezes nadającej kanał spółki Astro.

Andrzej Andrysiak, wydawca "Gazety Radomszczańskiej" i nowy prezes SGLArticle

Nieco ponad miesiąc po uruchomieniu nadawania przez News24, w połowie marca - jak ustaliliśmy - Andrzej Andrysiak poszedł na urlop, który trwać będzie do końca kwietnia. Czy w maju wróci do stacji?

- Tak, oczywiście. Z początkiem maja Andrzej Andrysiak wróci na stanowisko redaktora naczelnego - zapowiada w rozmowie z nami Ryszard Krajewski. - Sprawa jest złożona, redaktor naczelny już w chwili zatrudnienia sygnalizował mi, że ma pewne swoje projekty, których nie może zostawić z dnia na dzień. Zgodziłem się więc na tak długi urlop. Zapewniam, że nie ma w tym drugiego dna - zapewnia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Andrzej Andrysiak, który został redaktorem naczelnym News24 z początkiem stycznia, od 2017 roku jest wydawcą lokalnej „Gazety Radomszczańskiej”. W 2020 roku przez 10 miesięcy współpracował jako producent z Polsat News. - Jednym słowem jest człowiekiem bardzo zajętym - przekonuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Ryszard Krajewski.

Andrysiak: bez komentarza

Spytaliśmy Andrzeja Andrysiaka o przyczyny trwającego ponad miesiąc urlop oraz o to, czy w maju wróci na stanowisko w News24. Dziennikarz nie chciał jednak rozmawiać: - Bez komentarza - uciął.

Z naszych informacji wynika, że podczas nieobecności Andrysiaka obowiązki redaktor naczelnej sprawowała niemal przez miesiąc Katarzyna Kowalska (wcześniej pracowała w Polsat News i TVP): nadzorowała pracę newsroomu do początku tego tygodnia.

Andrzej Andrysiak zanim zaczął wydawać „Gazetę Radomszczańską, przez ponad dwie dekady pracował w dziennikach ogólnopolskich. Od 2010 do początku 2017 roku - w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, kolejno jako sekretarz redakcji, wicenaczelny i szef „Magazynu DGP”. Wcześniej był związany z „Życiem Warszawy" (m.in. jako wicenaczelny i naczelny), tygodnikiem „Kulisy” (m.in. jako naczelny) oraz „Expressem Wieczornym”.

Astro wnioskuje do KRRiT o emisję satelitarną News24

News24 technicznie ruszył na początku lutego br. Technicznie – bo aby pojawił się w kablówkach, trzeba było podpisać umowy z każdą z nich. Dzisiaj – jak mówi Ryszard Krajewski – stacja tych umów ma podpisanych zdecydowanie ponad sto, został też wysłany wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o umożliwienie nadawania na platformach satelitarnych, dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

News24 podpisał już umowę z firmą Nielsen Audience Measurment; stacja objęta jest monitoringiem oglądalności. Nadawca ma też podpisaną drugą ważną umowę: z TVN Media na obsługę reklamową - informację taką potwierdził nam Krajewski. - W tej chwili jesteśmy obecni na wizji przez większą część doby. Sukcesywnie będziemy pojawiali się w coraz większej ilości kablówek - zapewnia prezes Astro.

W ostatnich tygodniach telewizja pojawiła się w portfolio WP Pilota (Wirtualna Polska). W komunikacie giełdowym z początku kwietnia spółka informuje: „Włączenie sygnału w najbliższych dniach zapowiedział także PLAY, oraz sieć kablowa Toya, co pozwoli na podwojenie obecnego zasięgu technicznego. Równolegle prowadzone są zaawansowane rozmowy z największymi operatorami na rynku polskim takimi jak: Orange, Vectra i Inea”.

Firma Astro, od lat produkująca teleturniej „Familiada” i nadająca kanał E-Sport TV, w czwartym kwartale ub.r. zanotowała spadek przychodów z 1,14 do 1,12 mln zł, a jej zysk netto poszedł w dół z 281,7 do 28,7 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: News24 ledwo ruszył, a naczelny już na długim urlopie. "Prowadzi swoje projekty"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl