SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

9 osób rozstało się z TVP World. „Zmiany uwzględniają ciągłość nadawania”

Siedmioro prezenterów w ciągu ostatnich trzech miesięcy zniknęło z anteny TVP World; z kanałem pożegnali się także dwaj redaktorzy. Nadawca w takiej rotacji nie widzi jednak zagrożenia: -  Zmiany w składzie prowadzących miały związek z rebrandingiem Poland In i uruchomieniem anteny TVP World - informuje Telewizja Polska, zapewniając, że zmiany te „przeprowadzane są z uwzględnieniem zachowania ciągłości nadawania”.

Sergiusz Ryczel w studiu TVP WorldArticle

TVP World zaczął nadawać w listopadzie ub.r. Na początku stacja była dostępna pod adresem tvpworld.com i w godzinach nocnych na antenie TVP Info, w końcu jednak zyskała autonomię.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy - jak się dowiadujemy - kanał opuściło siedmioro prezenterów: Celine Bernatowicz, Sergiusz Ryczel, Jan Darasz, Krzysztof Mularczyk, Klaudia Czerwińska, Erika Oley-Trojanowska i Aleksandra Rybińska. Odeszło także dwóch redaktorów: Grzegorz Kuczyński i Robert Bogdański (Kuczyński dołączył do redakcji serwisu Polskatimes.pl.).

TVP: zagrożenia brak, kanał rozwija się

Czy takie odejścia nie zakłócają pracy anglojęzycznego kanału? Zdaniem Telewizji Polskiej nie ma takiego zagrożenia: - Obsada kadrowa redakcji pozwala niezmiennie na dostarczanie naszym widzom informacji w języku angielskim przez 24 godziny na dobę – zapewnia nas zespół rzecznika TVP, dodając: - Wszelkie zmiany personalne są przeprowadzane z uwzględnieniem zachowania ciągłości nadawania oraz harmonijnego rozwoju anteny.

Zmiany w składzie prowadzących miały związek z rebrandingiem Poland In i uruchomieniem anteny TVP World – informuje publiczny nadawca. Większość przeprowadzanych zmian personalnych wynikać ma zatem z „konieczności dostosowania pracy redakcji do jej najważniejszego zadania, jakim jest rzetelne informowanie światowej opinii publicznej o agresji Rosji na Ukrainę”.

- Należy zauważyć, że część z wymienionych osób w ogóle nie pojawiała się na ekranie TVP World w roli prezenterów, a inne nadal współpracują z redakcją na innych stanowiskach. Niektórzy z dotychczasowych prezenterów pełnią obecnie rolę korespondentów na Ukrainie. Skład redakcji został też wzbogacony o nowych współpracowników – przekonuje zespół rzecznika TVP.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Telewizja podkreśla, że TVP World stworzył w ciągu kilku miesięcy sieć anglojęzycznych korespondentów na Ukrainie i w państwach bałtyckich. - Te zmiany pozwoliły na osiągnięcie dużych zasięgów w internecie, odpowiednio: Twitter - 19 mln użytkowników, Facebook – 9,3 mln użytkowników. Dodatkowo portal www.tvpworld.com zyskał o 21,75 proc. więcej odwiedzających w minionym kwartale 2022 roku – przekonuje spółka z Woronicza.

Gdzie oglądać TVP World?

Uruchomieniu TVP World nie towarzyszyła międzynarodowa kampania promocyjna, jednakże zasięg stacji zaczął się poprawiać po inwazji Rosji na Ukrainę. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o usunięciu rosyjskich kanałów z oferty polskich sieci kablowych i platform cyfrowych – a wówczas część operatorów w zamian zaoferowało TVP World. - TVP World jest teraz dostępny dla wszystkich abonentów sieci kablowej UPC na pozycji 806 (dekodery Horizon i UPC TV 4K BOX) i 808 (dekoder Mediabox) oraz Orange IPTV na pozycji 783.

Już blisko 20  polskich operatorów zdecydowało się włączyć TVP World i stale dołączają do tego grona kolejni. Są to między innymi: Chopin, Evio, Dolsat, JMDI oraz Supermedia. Od marca kanał jest dostępny bezpłatnie także na największej platformie telewizyjnej w Wielkiej Brytanii - Freeview, w ramach usługi Channelbox.

W 2020 roku Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: 9 osób rozstało się z TVP World. „Zmiany uwzględniają ciągłość nadawania”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl