SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejne problemy z odbiorem kanału Wydarzenia24

W ostatnich dniach odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej mogli mieć problem z odbiorem kanału Wydarzenia24. Zamiast nazw kanałów nadawanych w ramach MUX-4 w ID wyświetlane były tajemnicze liczby. Przez tę pomyłkę niektóre telewizory i tunery automatycznie usunęły informacyjną stację z listy.

Niekodowany kanał Wydarzenia24 jest nadawany w ramach MUX-4, który jest wykorzystywany również do emisji płatnego pakietu naziemnego Polsat Box. Zastąpił on usługę TV Mobilna i w jego skład wchodzą: Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eurosport 1, Eurosport 2, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, TVN24, TVN Turbo, TVN Style i kilkanaście stacji radiowych. Koszt pakietu to 30 zł miesięcznie.

Zobacz także: Płatny pakiet naziemny Polsatu ma sens? „Nie zwracamy uwagi na inne kraje”

Choć już w połowie lipca rozpoczęto sprzedaż informacyjno-sportowego pakietu naziemnego, to w ostatni piątek zniknęły ID (nazwy) wszystkich wchodzących w jego skład kanałów i niekodowanej stacji Wydarzenia24. Nowsze telewizory i dekodery automatycznie aktualizują listy dostępnych kanałów. Po zniknięciu nazw stacji z MUX-4, niektóre sprzęty usunęły z list Wydarzenia24. ID stacji wchodzących w skład MUX-4 powróciły dopiero w poniedziałek po południu, choć kanały Eleven Sports 1 i Eleven Sports 2 niepoprawnie podpisano jako Eleven Sport 1 i Eleven Sport 2. Od tego momentu nie było już problemów z wyszukaniem informacyjnej telewizji Polsatu. Jeśli ktoś stracił dostęp do tej stacji, powinien teraz przeprowadzić wyszukiwanie kanałów.

To niejedyne kłopoty z odbiorem kanału Wydarzenia24

Poprzednie problemy z odbiorem stacji Wydarzenia24 miały miejsce w połowie czerwca. Odpowiadała za to nietypowa rozdzielczość 1920 x 540 pikseli, której nie mogły poprawnie odczytać niektóre telewizory i tunery. Problem dotyczył głównie telewizorów. Obraz czasami drżał lub całkowicie zanikał. Z nietypowymi parametrami emisji lepiej radziły sobie m.in. chińskie tunery do naziemnej telewizji cyfrowej. Po kilku dniach problem rozwiązano i powrócono do zwyczajnej rozdzielczości (1920 x 1080)

Inne problemy z odbiorem stacji Wydarzenia24 miały miejsce w marcu br. Wówczas niektórym sprzętom kłopot sprawiała głębia kolorów. Nadawca zmienił ją z 10 na 8 bit i tym samym dotarł do większego gremium odbiorców naziemnych. Emisja kanału Wydarzenia24 ma charakter eksperymentalny. Stacja we wrześniu ub.r. zastąpiła Superstację, dostępną tylko w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Do momentu startu kanału Wydarzenia24 w MUX-4 był nadawany Polsat News. To stacja, za którą operatorzy płatnej telewizji muszą płacić. Domagali się oni więc zakodowania emisji.

Z danych Nielsena wynika, że kanał Wydarzenia24 miał w czerwcu br. 0,62 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Kolejne problemy z odbiorem kanału Wydarzenia24

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Dlaczego oni tych dekoderów nie sprzedają na własność w systemie prepaid? Ludzie teraz potrzebują dekoderów to schodziłyby jak świeże bułeczki i PB od razu miałby 200 zł na swoich kontach. Przy umowach może i będą mieć na koncie 720 zł ale dopiero za 2 lata. I wątpię czy aż tak wielu podpisze umowę na 2 lata.
0 0
odpowiedź
User
aaaa
Nie zauważyłem
0 0
odpowiedź
User
Rysio
To obciach, ale cały Polsat to obciach
0 0
odpowiedź