SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawie 73 proc. Polaków nie wie, jaka będzie ich pensja po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Blisko 73 proc. Polaków nie wie jeszcze, ile będzie wynosiła ich pensja po wprowadzeniu Polskiego Ładu. Swój dochód zna jedynie 27 proc. – wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej."

fot. Shutterstock.com Article

W sondażu zapytano też o to, czy pensja będzie wyższa, niższa czy taka sama, jak przed wprowadzeniem Polskiego Ładu. 26,5 proc. ankietowanych odpowiedziało, że będzie wyższa, blisko 17 proc. - taka sama, niższa - blisko 27 proc. Prawie 30 proc. pytanych nie było w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

"DGP" podaje, że ponad połowa spośród tych, którzy wiedzą już, ile wyniesie ich pensja w nowych warunkach, odpowiada, że jest wyższa niż wcześniej. Niższą pensję w tej grupie deklaruje 27 proc. Dziennik wskazuje, że podobną zależność widać w odpowiedzi na ogólne pytanie, czy badani skorzystają na Polskim Ładzie.

"Nieznacznie przeważa ocena, że stracą – tak twierdzi 30 proc., zysku spodziewa się 28 proc., a ponad jedna czwarta ocenia, że ich sytuacja się nie zmieni. Jednak już wśród osób, które twierdzą, że wiedzą, jak wygląda ich wynagrodzenie, 39 proc. ocenia, że zyska, a liczba tych, którzy stracą, jest niższa o 10 pkt proc. 31 proc. mówi, że ich sytuacja się nie zmieni" - podaje "DGP".

Sondaż United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej", dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Dołącz do dyskusji: Prawie 73 proc. Polaków nie wie, jaka będzie ich pensja po wprowadzeniu Polskiego Ładu

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl