SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencja Jarosława Kuźniara podwoiła przychody i zysk, biuro podróży wyszło na plus

Należąca do Jarosława Kuźniara agencja content marketingowa Kuźniar Media, do której należy m.in. platforma Voice House, w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 89 proc. do 3,45 mln zł, prawie dwukrotnie wzrósł też jej zysk netto. Zyskowność poprawiło też prowadzone przez Kuźniara butikowe biuro podróży Fabryka Rozsądku, przy czym jego wpływy zmalały o jedną czwartą.

Jarosław Kuźniar (screen: YouTube/Kuźniar Media)Article

Kuźniar Media działa od 2018 roku, przy czym mocno rozwinęła się od połowy 2020 roku, po tym jak Jarosław Kuźniar pożegnał się z Onetem. Uruchomiono studio podcastowe, gdzie realizowanych jest ponad 20 cyklów dostępnych na platformie Voice House. Część z nich ma partnerów marketingowych, wśród nich są BNP Paribas, Wine Taste, Santander Bank Polska i ING Bank Śląski.

Agencja oferuje też inne usługi marketingowe, takie jak komunikacja w social media, influencer marketing, projekty wideo i szkolenia. W dorobku ma realizacje m.in. dla Warty, UPC Polska, Lancerto, Cisowianki Perlage, Sage, Goong i Nespresso.

Przychody sprzedażowe Kuźniar Mediaw ub.r. poszły w górę z 1,82 do 3,45 mln zł. Równie mocno, też o 89 proc., zwiększyły się koszty operacyjne - z 1,68 do 3,17 mln zł. Wydatki na usługi obce wzrosły z 1,56 do 2,81 mln zł, a na wynagrodzenia - z 85,5 do 304,3 tys. zł.

Prawie dwukrotnie zwiększyły się wyniki rentowności firmy: zysk sprzedażowy ze 144,7 do 274,7 tys. zł, a zysk netto - ze 128,5 do 247 tys. zł.

Wspólnikami w agencji są Jarosław Kuźniar i Magdalena Kuźniar, zeszłoroczny zysk netto zdecydowali się pozostawić w spółce jako kapitał zapasowy.

W poniższych grafikach bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Covid dalej szkodzi Fabryce Rozsądku

Natomiast w wynikach prowadzonego przez Jarosława Kuźniara butikowego biura podróży Fabryka Rozsądku, działającego pod marką goforworld, nadal odciskały się ograniczenia w turystyce zagranicznej spowodowane przez epidemię. W ub.r. wpływy firmy zmalały z 575,6 do 428,3 tys. zł.

Spółce udało się dużo mocniej ograniczyć koszty operacyjne - z 689,9 do 419,8 tys. zł, dzięki czemu poprawiła rentowność: wynik sprzedażowy wzrósł ze 114,4 tys. zł straty do 8,5 tys. zł zysku, a wynik netto - ze 109 tys. zł straty do 17,7 tys. zł zysku

Przed epidemią Fabryka Rozsądku miała parokrotnie wyższe wpływy (w 2019 roku zanotowała wzrost o 1,8 proc. do 1,62 mln zł), przy czym była na sporym minusie: 2018 rok skończyła z 45,6 tys. zł straty netto, a 2019 rok - ze 188,9 tys. zł straty.

Dołącz do dyskusji: Agencja Jarosława Kuźniara podwoiła przychody i zysk, biuro podróży wyszło na plus

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl