SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Roszady w zarządzie Orange Polska. Artur Stankiewicz dołącza do kierownictwa

Orange Polska zapowiedział, że od początku lipca 2021 roku Jolanta Dudek obejmie nadzór nad działaniami spółki na rynku konsumenckim. Bożena Leśniewska poszerzy zakres swojej odpowiedzialności przez dołączenie struktur obsługi i doświadczeń klientów biznesowych do zarządzanego przez nią rynku biznesowego. Do ścisłego kierownictwa firmy dołącza Artur Stankiewicz. To zmiany związane w wprowadzeniem przez operatora nowej strategii biznesowej.

Jolanta Dudek, Bożena Leśniewska i Artur StankiewiczArticle

Spółka Orange Polska poinformowała o zmianach personalnych w swoim ścisłym kierownictwie. Są one związane z planami wdrożenia nowej strategii operatora.

Nowe stanowiska i zadania

Orange Polska zapowiedział, że od 1 lipca 2021 r. Jolanta Dudek pokieruje pionem konsumenckim firmy, obejmując struktury rynku konsumenckiego oraz relacje z klientem indywidualnym, jako wiceprezes ds. rynku konsumenckiego.

Czytaj także: Orange Polska ma zapłacić 13 mln zł za mylące reklamy Neostrady

Zgodnie z planem obsługa klienta biznesowego zostanie włączona do pionu rynku biznesowego, kierowanego przez Bożenę Leśniewską. Umiejscowienie obsługi klienta zgodnie z liniami biznesowymi ma pomóc usprawnić procesy i lepiej odpowiadać na potrzeby klientów na każdym etapie ich relacji z Orange.

Z kolei Artur Stankiewicz obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora wykonawczego ds. digitalizacji (chief digital officer), wchodząc do komitetu wykonawczego firmy, gdzie jego misją będzie rozwinięcie cyfrowych kanałów sprzedaży oraz opieki nad klientem. Będzie on raportował bezpośrednio do prezesa.

Przewidywane zmiany zatwierdziła rada nadzorcza Orange Polska podczas posiedzenia 19 maja br. Nowa struktura ścisłego kierownictwa firmy ma odpowiadać strategicznemu znaczeniu cyfryzacji jako jednemu z kluczowych priorytetów Orange.

Jolanta Dudek od 2013 r. odpowiada w firmie za obszar relacji z klientami, od 2015 r. jest w zarządzie spółki. Karierę w branży telekomunikacyjnej rozpoczęła w 2000 r. w PTK Centertel na stanowiskach menadżerskich związanych z zarządzaniem obsługą klientów indywidualnych. W latach 2004-2010 pełniła funkcję dyrektora obsługi klientów biznesowych w Orange. W październiku 2010 r. objęła stanowisko dyrektora obsługi klientów biznesowych w Orange Customer Service. Od listopada 2013 r. była dyrektorem wykonawczym ds. obsługi klientów w Orange Polska.

Do czasu włączenia obszaru obsługi klienta do struktur Orange Polska w 2016 r. Dudek pełniła funkcję prezesa zarządu Orange Customer Service. Ukończyła Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Gospodarką Europejską, uzyskując dyplom francuskiej École des Hautes Études Commerciales (HÉC) w Jouy-en-Josas oraz Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Jest również absolwentką Akademii Psychologii Przywództwa (2013) i Szkoły Mentorów (2015) przy Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Bożena Leśniewska obecnie jako wiceprezeska zarządu Orange Polska odpowiada za rynek biznesowy oraz spółki Integrated Solutions, BlueSoft i Craftware. Od ponad 20 lat związana z sektorem telekomunikacyjnym. Karierę zawodową rozpoczęła w 1992 r. w DHL International.

Od 1996 r. odpowiadała za rynek sprzedaży w firmie Polkomtel S.A. W 2006 r. dołączyła do zespołu Orange Polska w PTK Centertel jako zastępca dyrektora pionu sprzedaży rynku biznesowego, a następnie dyrektor pionu sprzedaży do klientów biznesowych. Od 2008 r. była dyrektorem pionu klientów biznesowych, a potem dyrektorem sprzedaży jednocześnie w PTK Centertel i w Orange Polska.

W listopadzie 2013 r. Leśniewska objęła stanowisko dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży Orange Polska, a 2 lata później została członkiem zarządu ds. sprzedaży i komercyjnej digitalizacji. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, Akademii Mentoringu oraz Advanced Management Programme na INSEAD.

Czytaj także: Orange Polska nie chce wypłacać w br. dywidendy, powodem niepewność ws. aukcji na 5G

Artur Stankiewicz karierę zawodową rozpoczął w 2001 r. w Polkomtel S.A., w obszarze sprzedaży B2B. Od 2007 r. zarządzał sprzedażą B2B w Orange Polska, najpierw jako dyrektor sprzedaży bezpośredniej. W latach 2014–2017 odpowiadał za sprzedaż i marketing w segmentach biznesowych SOHO i SME, stworzył konwergentną ofertę światłowodową Orange dla małych i średnich firm oraz kierował transformacją struktur sprzedaży w kierunku wzrostu wartości i jakości obsługi klienta.

Następnie Stankiewicz objął stanowisko dyrektora marketingu rynku konsumenckiego (2017-2021). Odpowiadał m.in. za budowę i rozwój Orange Flex. W latach 2010–2017 był członkiem rady nadzorczej Orange Retail S.A. Ukończył Inżynierię Sterowania na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, jest absolwentem MBA na Université du Québec a Montréal oraz studiów Advanced Management Program na INSEAD.

W pierwszym kwartale br. Orange Polska zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 4,1 proc. do 2,92 mld zł, zysku operacyjnego z 88 do 116 mln zł i wyniku netto z 38 mln zł straty do 39 mln zł zysku. Liczba abonentów mobilnych telekomu zwiększyła się o 6,5 proc., a klientów internetu światłowodowego - o 38,1 proc.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roszady w zarządzie Orange Polska. Artur Stankiewicz dołącza do kierownictwa

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olek
Od wielu lat te same nazwiska zarządzają Orange tylko co jakiś czas zmieniają stołki. W każdym bądż razie do ubiegłego roku firma nie przynosiła zysków przez wiele lat. W normalnie funkcjonującej firmie ci ludzie by już nie pracowali ponieważ nie potrafią wygenerować zysków dla firmy i akcjonariuszy.
odpowiedź
User
Żwirko
Łojej, co za karuzela :)))
odpowiedź