SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

K2 Holding przejrzy opcje strategiczne dot. agencji K2 Create i K2 Precise

K2 Holding rozpoczyna przegląd opcji strategicznych dotyczących jego agencji marketingowych K2 Create i K2 Precise. W październiku firma wypłaci 2 zł zaliczki dywidendowej za br., a do jej zarządu został powołany Tomasz Burczyński, szef spółki zależnej Fabrity.

Tomasz Burczyński, fot. materiały prasowe K2 Holding Tomasz Burczyński, fot. materiały prasowe K2 Holding

W komunikacie K2 Holding wyliczył, że w ramach przeglądu opcji strategicznych dla K2 Create i K2 Precise będzie rozważał „w szczególności poszukiwanie inwestorów strategicznych, zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie transakcji o innej strukturze oraz sposoby wykorzystania ewentualnie pozyskanych środków, jak również brak działań Emitenta związanych z pozyskaniem inwestora, zawarciem aliansu lub dokonaniem transakcji”.

Spółka zaznaczyła, że żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej przez zarząd nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości.

W zeszłym półroczu agencje K2 Create i K2 Precise, stanowiące pion marketingowy grupy K2 Holding, zanotowały spadek przychodów sprzedażowych z 34,59 do 32,06 mln zł i skorygowanego zysk EBITDA z 1,28 do 1,15 mln zł. Natomiast w ub.r. ich wpływy zmniejszyły się z 68,72 do 67 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 3,56 do 1,72 mln zł.

Szef Fabrity w zarządzie K2 Holding

Do zarządu K2 Holding z początkiem września został powołany Tomasz Burczyński. Z holdingiem jest związany od 19 lat, a od 2009 roku zarządzał segmentem software, który obecnie stanowi spółka Fabrity. Burczyński jako jej prezes odpowiada m.in. za sprzedaż do nowych klientów, rozwój oferty oraz badania i rozwój.

Od lutego 2020 roku prezesem K2 Holding jest Paweł Wujec, wcześniej przez wiele lat związany z Agorą. Natomiast od początku 2020 roku funkcję wiceprezesów spółki pełnią Artur Piątek i Michał Paschalis-Jakubowicz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

We wtorek zarząd firmy, zgodnie z rekomendacją walnego zgromadzenia, zdecydował o wypłacie zaliczki w kwocie 2 zł na akcję jako zaliczki na dywidendę z br. Ustalenie prawa do zaliczkowej dywidendy wyznaczono na 13 października, a jej wypłatę na 18 października.

6 września K2 Holding przekaże akcjonariuszom 14,83 mln zł dywidendy za ub.r. (po 6,40 zł na akcję), o czym walne zgromadzenie zdecydowało tydzień temu.

W pierwszej połowie br. K2 Holding osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych z 52,92 do 56,73 mln zł i zysku operacyjnego z 3,89 do 3,91 mln zł. Dzięki dodatkowym 21,34 mln zł ze sprzedaży Oktawave zysk netto grupy kapitałowej poszybował w górę z 1,98 do 21,34 mln zł.

Dołącz do dyskusji: K2 Holding przejrzy opcje strategiczne dot. agencji K2 Create i K2 Precise

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kd 15
very good put up, i certainly love this web site, carry on it
[url=http://www.kd15shoes.com]kd 15[/url]
0 0
odpowiedź