SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kazachstan przedłużył Petrolinvestowi pozwolenie na poszukiwania ropy o 5 lat na koncesji OTG

Spółka Petrolinvest otrzymała decyzję Ministerstwa Energetyki i Zasobów Mineralnych Kazachstanu o zezwoleniu na przedłużenie okresu poszukiwawczego dla kontraktu OTG o pięć lat, poinformowała firma w komunikacie.

"Powyższe postanowienia zostaną wprowadzone w formie aneksu do kontraktu OTG nr 993 z dnia 18 września 2002 roku, zarejestrowanego na rzecz spółki TOO OilTechnoGroup, w terminie do 26 czerwca 2010 roku. Zgodnie z aneksem z dnia 14 września 2009 roku dotychczasowy okres poszukiwawczy kontraktu OTG obowiązywał do dnia 18 marca 2011 roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że uzyskanie zgody ministerstwa stanowiło jeden z warunków wykonania, pomiędzy Petrolinvestem, TOO OilTechnoGroup oraz Total E&P Koblandy z francuskiej Grupy Total, umowy dotyczącej zasad wspólnej kontynuacji prac na terenie koncesji OTG

Zgodnie z umową, Total E&P Koblandy zobowiązał się m.in. do sfinansowania prac na terenie koncesji OTG w kwocie 70 mln USD, w zamian za co TOO OilTechnoGroup zobowiązało się do przeniesienia na rzecz Total 50% udziału w Koncesji OTG.

Kontrakt OTG jest największym kontraktem w portfelu inwestycyjnym Petrolinvestu. Według raportów niezależnego eksperta, wielkość zasobów perspektywicznych na terenie kontraktu przekracza 1,9 miliarda baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, a ich wartość (przy uwzględnieniu redukcji do poziomu ważonego ryzykiem) wynosi 2,6 mld USD.

Petroinvest posiada 88,10% akcji Occidental Resources, Inc. (która to spółka posiada 100% udziałów w spółce TOO OilTechnoGroup).

Petrolinvest miał 420,16 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 305,19 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 75,74 mln zł wobec 255,26 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Kazachstan przedłużył Petrolinvestowi pozwolenie na poszukiwania ropy o 5 lat na koncesji OTG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl