SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kluby „Gazety Polskiej” przeznaczą wynajęty do wyjazdu na Węgry pociąg dla ukraińskich matek z dziećmi

Kluby „Gazety Polskiej” organizowały X Wielki Wyjazd na Węgry, który miał odbyć się w połowie marca. Wobec wydarzeń w Ukrainie postanowiły zrezygnować z wyjazdu i przeznaczyć wynajęty skład pociągu dla potrzeb transportu matek z dziećmi z zaatakowanego przez Rosję kraju.

IX Wielki Wyjazd na Węgry (screen: YouTube/Gazeta Polska VD) Article

Kluby „Gazety Polskiej” w środę wydały oświadczenie, w którym przypominają, że od dziesięciu lat jeździły wynajmowanym od Polskich Kolei Państwowych pociągiem na Węgry, gdzie brały udział w uroczystościach Święta Narodowego w Budapeszcie.

W tym roku miał odbyć się X Wielki Wyjazd na Węgry – uczestnicy mieli pójść w Marszu Pokoju, złożyć kwiaty pod pomnikami gen. Józefa Bema oraz Męczenników Katynia. Jednak w obliczu sytuacji w Ukrainie organizatorzy postanowili zrezygnować z wyjazdu.

Wynajęty skład pociągu ma zostać przeznaczony dla potrzeb PKP i realizowania misji transportu matek z dziećmi z Ukrainy. Ponadto Kluby zwiększą pomoc materialną i logistyczną dla swoich członków, którzy pomagają uchodźcom z Ukrainy.

Czytaj też: Zmarł Ryszard Gitis, wydawca i działacz klubów „Gazety Polskiej”

„Wszystkim, którzy wpłacili na Wielki Wyjazd na Węgry, gwarantujemy zwrot pieniędzy. Już poniesione koszty biorą na siebie organizatorzy wyjazdu na Węgry” - podkreślił prezes Klubów „GP” Ryszard Kapuściński.

Kluby zachęcają do przeznaczania za ich pośrednictwem wpłaconych na wyjazd kwot (lub ich części) na Fundację Małych Stópek, pomagającą ukraińskim dzieciom.

Dołącz do dyskusji: Kluby „Gazety Polskiej” przeznaczą wynajęty do wyjazdu na Węgry pociąg dla ukraińskich matek z dziećmi

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl