SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec premier codziennych teleturniejów w TVP. Powodem oszczędności

Telewizja Polska w ostatnich dniach zakończyła emisję premierowych odcinków codziennych teleturniejów nadawanych w TVP1 i TVP2. Emisja nowych odcinków została przesunięta na jesień. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że powodem decyzji są oszczędności w realizacji produkcji.

Przemysław Babiarz, gospodarz „Va banque”; fot. TVP Article

Pierwszym ściągniętym z ramówki teleturniejem było „Va banque”, którego ostatni premierowy odcinek w TVP1 został pokazany 29 kwietnia (cykl oglądać można było w dni powszednie o 18.20). Do 3 maja Dwójka emitowała „Koło fortuny” (dni powszednie o 16.00 i weekendy o 14.35). Z kolei do 4 maja w Jedynce oglądać można było cykl „Gra słów. Krzyżówka” (dni powszednie o 15.35).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Obecnie TVP1 i TVP2 w dotychczasowych pasmach premier codziennych teleturniejów nadaje ich powtórki.

Według pierwotnych założeń premiery teleturniejów „Va banque”, „Koło fortuny” i „Gra słów. Krzyżówka” miały być nadawane jeszcze przez kilka tygodni (finały produkcji tradycyjnie planowano na przełom maja i czerwca).

Telewizja Polska nie komentuje sprawy. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, powodem szybszego zakończenia sezonów analizowanych projektów są cięcia publicznego nadawcy w zakresie realizacji produkcji.

Odcinki niewyemitowane wiosną zostaną pokazane jesienią

Niewyemitowane wiosną premierowe odcinki „Va banque”, „Koło fortuny” i „Gra słów. Krzyżówka” mają zostać pokazane w TVP1 i TVP2 w jesiennej ramówce 2022 roku.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 9,76 proc., a TVP2 - 7,86 proc.

Dołącz do dyskusji: Koniec premier codziennych teleturniejów w TVP. Powodem oszczędności

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl