SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kayah po pięciu latach rozstaje się z Meloradiem. "Moja przygoda dobiega końca"

W środę, 29 czerwca Kayah po raz ostatni poprowadzi autorską audycję "Tu i teraz" w Meloradiu. Ze stacją była związana niemal od chwili powstania rozgłośni. - Redakcja nie wyklucza dalszej współpracy z artystką przy innych projektach - informuje nas Michał Aleksandrowicz, rzecznik Grupy Eurozet, do której należy Meloradio.

Article

"Warto być dziś z nami od 18:00, tym bardziej, że to już moja OSTATNIA gościni w Meloradiu. Tak, tak Kochani, moja kilkuletnia przygoda w tym radiu dobiega końca… Byłam z Wami podczas 205 spotkań!!!" - napisała w środę, 22 czerwca po godz. 15 w swoich mediach społecznościowych Kayah, wokalistka, producentka, założycielka wytwórni muzycznej Kayax, a od kilku lat także prezenterka radiowa.

Wpis pojawił się na trzy godziny przed jej środową audycją "Tu i teraz" w Meloradiu. Ostatnią osobą, którą Kayah gościła w programie, była Ramona Rey. Jednocześnie wokalistka zaprosiła na swój ostatni program. "Spotkam się jeszcze z Wami za tydzień, na wielkim pożegnaniu, którego chcę byście Wy byli gośćmi" - napisała Kayah na Facebooku i Instagramie.

Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Grupy Eurozet, do której należy Meloradio, potwierdza, że Kayah rozstaje się z rozgłośnią. - Umowa Meloradia z Kayah dobiega końca. 29 czerwca zostanie wyemitowany ostatni odcinek audycji "Tu i teraz". Będzie to podsumowanie spotkań Kayah z wyjątkowymi gośćmi w Meloradiu - mówi nam Aleksandrowicz.

Kayah gościła ludzi muzyki, sportu i polityki

Program Kayah zadebiutował na antenie Meloradia 4 października 2017 r., miesiąc po starcie rozgłośni. Od początku "Tu i teraz" nadawany jest w środy w godz. 18-20. Tytuł programu zaczerpnięto z tekstu jednej z piosenek ("Po co"), w której Kayah śpiewa: "Jedyne, co prawdziwe, to jest tu i teraz, jest pięknie, nie narzekaj... po co, po co, po co" (na potrzeby programu powstała specjalna, akustyczna wersja tej piosenki). Pomysłodawcami audycji byli ówczesny szef Meloradia Kamil Dąbrowa oraz były dyrektor muzyczny Łukasz Pieter.

W każdej audycji Kayah gościła muzyków (m.in. Katarzynę Nosowską, Marylę Rodowicz, Urszulę Dudziak, Melę Koteluk, Kasię Kowalską, Krzysztofa Zalewskiego, Roberta Gawlińskiego) i znane osoby ze świata telewizji (m.in. Dorotę Wellman, Magdę Gessler, Martynę Wojciechowską, Szymona Majewskiego), kultury (m.in. Krystynę Jandę, Marcina Dorocińskiego, Macieja Stuhra, Andrzeja Seweryna), sportu (m.in. Otylię Jędrzejczak, Roberta Korzeniowskiego), a nawet polityki (m.in. Małgorzatę i Rafała Trzaskowskich, Szymona Hołownię). Gościem pierwszego odcinka programu "Tu i teraz" był Andrzej Piaseczny.

Czy Kayah definitywnie rozstaje się z rozgłośnią? - Redakcja nie wyklucza dalszej współpracy z artystką przy innych projektach. Nową ramówkę Meloradia ogłosimy pod koniec wakacji - mówi jedynie Michał Aleksandrowicz.

Jednocześnie na najbliższe dwa miesiące z anteny Meloradia znikają autorskie programy. Nie będzie więc można posłuchać m.in. niedzielnej audycji muzycznej "Kwiaty Polskie" Kariny Nicińskiej ani piątkowego programu filmowego "AS w kinie" Andrzeja Sołtysika.

Zmienia się muzyka w Meloradiu

W ostatnim czasie Meloradio wprowadza sporo zmian. Na początku czerwca stacja zaktualizowała swój logotyp, pierwszy raz od startu rozgłośni we wrześniu 2017 r. Od kilku miesięcy Meloradio dokonuje też sporych zmian w playliście. Teraz jest znacznie mniej starszych piosenek, a dominują te nagrane po 2000 r. W kwietniu ze stacją rozstał się Łukasz Pieter, dyrektor muzyczny rozgłośni, który stworzył nowy format muzyczny w Polsce - easy listening (na ogół delikatne, spokojne przeboje z ostatnich pięciu dekad ze współczesnymi utworami). Wiosną z anteny Meloradia zniknęła także Kasia Sienkiewicz, wokalistka zespołu Kwiat Jabłoni, która była gospodynią autorskiej audycji "Kwiaty Polskie" (zastąpiła ją Karina Nicińska).

Meloradio słychać obecnie w 22 miastach: Bielsku Białej, Dzierżoniowie, Giżycku, Inowrocławiu, Iławie, Katowicach, Kielcach, Kluczborku, Koninie, Krakowie, Łodzi, Morągu, Mrągowie, Olsztynie, Olsztynku, Opolu, Ostródzie, Poznaniu, Słupcy, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Według badania Radio Track w okresie od marca do maja 2022 r. Meloradio miało 1 proc. udziału w rynku słuchalności radia. To spadek o 0,1 pkt proc. względem analogicznego okresu rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Kayah po pięciu latach rozstaje się z Meloradiem. "Moja przygoda dobiega końca"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl