SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwie trzecie Polaków chce opodatkowania Kościoła

70 proc. ankietowanych w sondażu Ibris dla Radia Zet uważa, że przywileje podatkowe dla Kościoła powinny zostać zlikwidowane, a 23 proc. twierdzi, że trzeba je zostawić – podała we wtorek stacja.

fot. PAP / Grzegorz Jakubowski Article

Sondaż pokazał też, że 66 proc. badanych chce, żeby państwo przestało finansować Kościół, a 26 proc. jest przeciwnego zdania.

Z sondażu wynika ponadto, że 50 proc. ankietowanych uważa, że nauczanie religii powinno zostać w szkołach, a 44 proc. jest przeciwnego zdania.

54 proc. badanych jest z kolei za pozostawieniem symboli religijnych w miejscach publicznych, a 41 proc. jest za ich usunięciem.

"Sondaż @IBRiS_PL dla Radia ZET 70 proc. ankietowanych uważa, że przywileje podatkowe dla Kościoła powinny zostać zlikwidowane - 23 proc. twierdzi, że trzeba je zostawić. 66 proc. chce też, żeby państwo przestało finansować Kościół - 26 proc. jest przeciwnego zdania” – podano na Twitterze stacji.

"Sondaż @IBRiS_PL dla Radia ZET 50 proc. ankietowanych uważa, że nauczanie religii powinno zostać w szkołach - 44 proc. jest przeciwnego zdania. 54 proc. jest za pozostawieniem symboli religijnych w miejscach publicznych - 41 proc. jest za ich usunięciem” - podano w kolejnym wpisie na TT.

Dołącz do dyskusji: Dwie trzecie Polaków chce opodatkowania Kościoła

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl