SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kraków we współpracy z Airbnb będzie promować zrównoważoną turystykę

Przedstawiciele Krakowa podpisali z platformą Airbnb list intencyjny, inaugurujący partnerską współpracę na rzecz zrównoważonej turystyki. Wspólnie będą upowszechniać wiedzę o zaletach odpowiedzialnego podróżowania, a także wymieniać się danymi o ruchu turystycznym. Dla Airbnb to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Article

W ramach zawartej umowy Airbnb i Miasto Kraków będą wspólnie pracować nad promocją odpowiedzialnej i zrównoważonej turystyki poprzez edukację gospodarzy i gości oraz generowanie świadomości na temat Krakowa jako popularnej destynacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Miasto Kraków będzie też prezentowane w ramach najnowszej kampanii marketingowej Airbnb, której celem jest promocja miasta jako popularnej destynacji turystycznej wśród niemieckich gości (kampania na Facebooku).

Wśród wspólnych inicjatyw Airbnb i Krakowa są m.in. warsztaty edukacyjne dla gospodarzy, dostarczanie wyczerpujących informacji na temat odpowiedzialnych stron Airbnb, a także wysyłanie regularnych przypomnień e-mailowych do gospodarzy. Gospodarze zatrzymują do 97 centów z każdego euro, które pobierają, a większość dochodów uzyskanych dzięki hostingowi przynosi bezpośrednie korzyści lokalnej społeczności. W 2019 r. społeczność gospodarzy i gości Airbnb wygenerowała 117 miliardów dolarów, co według szacunków miało bezpośredni wpływ ekonomiczny na 30 krajów.

- Podpisany list intencyjny z Airbnb jest ważnym etapem do podjęcia wspólnych działań na rzecz zrównoważonej turystyki, tym bardziej że wpisuje się w przygotowywany program polityki turystycznej dla Krakowa na następne lata - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Kathrin Anselm, dyrektor generalny DACH, CEE & Russia w Airbnbdodała: - Kraków, ze swoim historycznym i malowniczym centrum, jest jednym z najpopularniejszych miast w Europie Środkowo-Wschodniej, do których podróżuje się z Airbnb. Dlatego jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z Krakowem w celu promowania innowacyjnych i zrównoważonych form turystyki i dostarczania korzyści pochodzących z odpowiedzialnego podróżowania do miasta.

Partnerstwo to jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem pomiędzy Airbnb a miastem w Europie Środkowo-Wschodniej. Airbnb współpracuje już z ponad 500 samorządami lokalnymi i organizacjami na całym świecie.

 

Dołącz do dyskusji: Kraków we współpracy z Airbnb będzie promować zrównoważoną turystykę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl