SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarze Polsatu i TVN przyjmują uchodźców do domów. „Córka chce oddać pokój”

Dziennikarz Polsat News i redaktor naczelny portalu Interia.pl Piotr Witwicki oraz Tomasz Zimiński, prowadzący serwisy sportowe w kanale Wydarzenia 24 zdecydowali się przyjąć do swoich domów uchodźców z Ukrainy. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że podobnie postąpił Krzysztof Skórzyński z TVN.

Article

Witwicki o tym, że przyjął uchodźców poinformował na Facebooku. - Mała Daria zamieszkała ze swoją mamą w moim mieszkaniu w Aninie. Tata poszedł do armii. Większość rzeczy ogarnęliśmy, ale jeśli macie jakieś rzeczy dla dziecka w tym wieku dajcie znać, bo przyjechali z jedną walizką - poinformował szef Interia.pl. Czy decyzja w tej sprawie była łatwa? - Nie łatwa, oczywista. Nie wyobrażam sobie inaczej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Witwicki. Dziennikarza zaskoczył odzew po wpisie na Facebooku. - Po opublikowaniu postu rzeczy znalazły się w 30 sekund. W godzinę odezwało się do mnie ponad sto osób. Oferowali różne rzeczy, pomoc lekarzy. Kilka osób musiałem przekonywać, by nie wysłały mi pieniędzy na konto - zdradza Witwicki.

Zobacz także: Polsat News dostępny za darmo w internecie

„Jestem gotowy jechać na granicę po wskazane osoby”

O chęci przyjęcia uchodźców poinformował też na Facebooku Tomasz Zimiński, prezenter sportowy stacji Wydarzenia 24. - Podjęliśmy w gronie rodzinnym niełatwą, ale w przekonaniu całej naszej czwórki słuszną decyzję o tymczasowym udostępnieniu jednego pokoju w naszym mieszkaniu uciekającej przed wojną matce z 1-2 małych dzieci. Będziemy mieszkać wspólnie i z pewnością jakoś się pomieścimy - zdradził dziennikarz.

Zobacz także: Ukraina już wygrała z Rosją w mediach, świetna komunikacja Zełenskiego

Dziennikarz zaapelował do znajomych, aby wskazali potrzebujących. Wyraził gotowość do przyjęcia przypadkowych osób lub podróży na granicę po wskazane osoby. Napisał, że jest dumny z córki, która postanowiła oddać potrzebującym swój pokój. - To była błyskawiczna i łatwa decyzja, a jedyne wątpliwości wzbudziło to  jak odnajdą się moje małe dzieci, gdy nagle zamieszkamy z dodatkowymi trzema, nieznajomymi osobami mówiącymi w obcym języku. Ale damy radę - zapewnia Zimiński w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Dziennikarz zapewnia, że na miejscu uchodźcy dostaną wszystko co będzie im potrzebne do życia, czyli jedzenie, ubrania, środki czystości czy zabawki dla dzieci. - Zawsze lubiłem pomagać. Pomagałem w przeszłości dzieciom z domów dziecka w ramach akcji „Motocykliści Dzieciom”, pomagałem bezdomnym, zwierzętom, ubogim, chorym. Teraz tym bardziej nie mogłem udawać, ze nie widzę, w jakiej potrzebie znaleźli się uchodźcy. Nie będzie nam wygodnie, ale taka pomoc jest warta poświeceń - dodaje prezenter kanału Wydarzenia 24.

Skórzyński pomaga Ukraińcom i redakcji TVN24

Krzysztof Skórzyński związany z TVN Grupą Discovery na Facebooku ogłosił zbiórkę namiarów na osoby, które pragną przyjąć matki z dziećmi, jadące do Polski z Ukrainy. Poprosił o informacje dotyczące liczby osób, które mogą ugościć w swoich domach. Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że sam dziennikarz przyjął do domu matkę z dziećmi.

Skórzyński, który po odsunięciu od tematyki politycznej zajmował się relacjami reporterskimi z Pucharu Świata w Skokach Narciarskich zaczął ostatnio pojawiać się na antenie TVN24 w roli komentującego wydarzenia na Ukrainie. W nocy z niedzieli na poniedziałek opisywał walki za pośrednictwem mapy Ukrainy w studiu.  Występował z podkładką TVN24 Bis. Dziennikarz zapewnia, że było to wsparcie kolegów i koleżanek podczas całodobowego wydania specjalnego. - Znam rosyjski i trochę ukraiński. Poproszono mnie o pomoc - zdradza Wirtualnemedia.pl Skórzyński.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze Polsatu i TVN przyjmują uchodźców do domów. „Córka chce oddać pokój”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl