SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Ziemiec z nowym programem „Między słowami” w TVP Info

TVP Info zaczyna emisję nowego, cotygodniowego programu Krzysztofa Ziemca „Między słowami”. Cykl będzie nadawane w soboty o godz. 19:00.

Krzysztof Ziemiec, fot. TVPArticle

Emisję pierwszego odcinka „Między słowami” zaplanowano w sobotę 9 października o godz. 19:00. Gościem Krzysztofa Ziemca będzie Anna Tybor - pierwsza Polka, która weszła na ośmiotysięcznik bez wspomagania tlenem i zjechała że szczytu na nartach.

Kolejne wydania „Między słowami” będą emitowane co tydzień.

O tym, że Krzysztof Ziemiec będzie prowadził w TVP Info nowy cykl wywiadów, portal Wirtualnemedia.pl informował już na początku września.

- Będą to treści stricte magazynowe. To jest nasz sposób na poszukiwanie treści „premium”, żeby zachęcić widza czymś więcej, niż tylko newsem. Z jednej strony bowiem news jest oczywiście naszym core biznesem: nasi reporterzy są wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy. Ale jednocześnie też rozwijamy segment „premium” i premiujemy takie właśnie dziennikarstwo - mówił wtedy Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 225 942 osoby, a udział w rynku oglądalności - 4,04 proc.

Krzysztof Ziemiec w TVP od 2004 roku

Krzysztof Ziemiec to doświadczony dziennikarz, związany z Telewizją Polską od 2004 roku (z przerwą od jesieni 2007 do grudnia 2009 roku, kiedy najpierw pracował w TV Puls, a potem wracał do zdrowia po ciężkim poparzeniu).

Wcześniej pracował w Polskim Radiu i TVN24. W lutym 2019 roku zrezygnował z prowadzenia głównego wydania „Wiadomości”.

Wkrótce potem zaczął prowadzić „Teleexpress”, którego gospodarzem jest do dzisiaj.  Prowadzi też niedzielne wydania „Woronicza 17”, i „Minęła 8”. Ponadto od jesieni 2013 roku jest gospodarzem sobotnich wywiadów z politykami w RMF FM.

Z kolei od stycznia 2018 roku Krzysztof Ziemiec wspólnie z Dominika Ćosić prowadzi w TVP Info „Studio Zachód”, dotyczący głównie relacji Polski w ramach Unii Europejskiej i NATO.

TVP planuje 3,2 mld zł wpływów i 250 mln zł straty

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

Na koniec ub.r. w Telewizji Polskiej było 2 867 pracowników etatowych, o 42 więcej niż rok wcześniej. Każdy zarabiał średnio 9 832 zł brutto (bez nagród i odpraw), wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,17 mln zł. Łączne nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się o 6,2 proc. do 545,19 mln zł.

W planie finansowym na br. TVP zakłada wzrost przychodów o 5,4 proc. do 3,2 mld zł oraz spadek wyniku netto ze 198,3 mln zł zysku do 250 mln zł straty. Rentowność nadawcy obniżą m.in. koszty obsługi Euro 2020 i igrzysk oraz uruchomienia nowych stacji.

W br. Telewizja Polska otrzyma kolejne 1,71 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej. Ustawa budżetowa, w której zapisano łącznie 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP, Polskiego Radia i publicznych rozgłośni regionalnych, została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Ziemiec z nowym programem „Między słowami” w TVP Info

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czarna madonna
Chyba między słowami "mordy" i "zdradzieckie" wnioskując po kanale...
odpowiedź
User
Pawel
Buźki zdradzieckie to aktualna targowica.
odpowiedź
User
Kamil
Dlaczego Morawiecki w radiu jest zawsze przepytywany przez Ziemca
/?
Dlaczego Morawiecki jest zawsze w radiu przepytywany przez Ziemca? Czego on się boi?Bardziej dociekliwszych pytań?
odpowiedź