SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Ziemiec z autorskim programem w TVP Info. „Szukamy treści premium”

W drugiej połowie września TVP Info rusza z nowym cyklicznym programem autorskim Krzysztofa Ziemca - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Będą to kilkunastominutowe rozmowy o tematyce społeczno-politycznej, przeprowadzane poza studiem. - To nasz sposób na szukanie treści „premium” - komentuje dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski.

Krzysztof Ziemiec, Fot. TVP InfoArticle

Pomysł na program jest wyrazisty: Ziemiec będzie podróżował po kraju, ale także po Europie i świecie, szukając ciekawych rozmówców do cyklu swoich autorskich wywiadów.

- To mogą być oczywiście topowi politycy, np. zagraniczni, ale także ludzie kultury, sztuki, ciekawe osobowości. Chcemy, aby te rozmowy niosły ze sobą nie tylko znakomitą treść, ale także pewien „oddech” - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski.

Emisja w soboty

Program będzie emitowany raz w tygodniu, w soboty - w paśmie między godz. 18.00-19.00. Tytułu na razie TVP nie zdradza, wiadomo jednak, że wywiady Krzysztofa Ziemca trwać będą od 15 do 20 minut. 

- Będą to treści stricte magazynowe. To jest nasz sposób na poszukiwanie treści „premium”, żeby zachęcić widza czymś więcej, niż tylko newsem. Z jednej strony bowiem news jest oczywiście naszym core biznesem: nasi reporterzy są wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy. Ale jednocześnie też rozwijamy segment „premium” i premiujemy takie właśnie dziennikarstwo - mówi dyrektor TAI, Jarosław Olechowski.

Już pod koniec 2020 roku pisaliśmy, że TAI będzie szukał sposobów na realizację treści „premium” w znacznie szerszym zakresie, niż działo się to dotychczas. Dlatego też m.in. w ramach Agencji powstała redakcja, mająca zajmować się produkcją filmów dokumentalnych. - Zauważyliśmy, że rośnie zainteresowanie widzów wysokojakościowym dziennikarstwem. Produkcjami, które zaglądają za kulisy ważnych wydarzeń i prezentują nieznane wydarzenia z życia znanych ludzi. Nie wszystko da się pokazać w programach informacyjnych, czy nawet reportażach. Stąd decyzja o rozpoczęciu produkcji filmów dokumentalnych - uzasadniał wówczas w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Olechowski.

Krzysztof Ziemiec w TVP od 2004 roku

Krzysztof Ziemiec to doświadczony dziennikarz, związany z Telewizją Polską od 2004 roku (z przerwą od jesieni 2007 do grudnia 2009 roku, kiedy najpierw pracował w TV Puls, a potem wracał do zdrowia po ciężkim poparzeniu).

Wcześniej pracował w Polskim Radiu i TVN24. W lutym 2019 roku zrezygnował z prowadzenia głównego wydania „Wiadomości”.

Wkrótce potem zaczął prowadzić „Teleexpress”, którego gospodarzem jest do dzisiaj.  Prowadzi też niedzielne wydania „Woronicza 17”, i „Minęła 8”. Ponadto od jesieni 2013 roku jest gospodarzem sobotnich wywiadów z politykami w RMF FM.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 213 530 osób, a udział w rynku oglądalności - 4,06 proc.

TVP planuje 3,2 mld zł wpływów i 250 mln zł straty

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

Na koniec ub.r. w Telewizji Polskiej było 2 867 pracowników etatowych, o 42 więcej niż rok wcześniej. Każdy zarabiał średnio 9 832 zł brutto (bez nagród i odpraw), wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,17 mln zł. Łączne nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się o 6,2 proc. do 545,19 mln zł.

W planie finansowym na br. TVP zakłada wzrost przychodów o 5,4 proc. do 3,2 mld zł oraz spadek wyniku netto ze 198,3 mln zł zysku do 250 mln zł straty. Rentowność nadawcy obniżą m.in. koszty obsługi Euro 2020 i igrzysk oraz uruchomienia nowych stacji.

W br. Telewizja Polska otrzyma kolejne 1,71 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej. Ustawa budżetowa, w której zapisano łącznie 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP, Polskiego Radia i publicznych rozgłośni regionalnych, została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Ziemiec z autorskim programem w TVP Info. „Szukamy treści premium”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl