SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Ziemiec z autorskim programem w TVP Info. „Szukamy treści premium”

W drugiej połowie września TVP Info rusza z nowym cyklicznym programem autorskim Krzysztofa Ziemca - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Będą to kilkunastominutowe rozmowy o tematyce społeczno-politycznej, przeprowadzane poza studiem. - To nasz sposób na szukanie treści „premium” - komentuje dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski.

Krzysztof Ziemiec, Fot. TVP InfoArticle

Pomysł na program jest wyrazisty: Ziemiec będzie podróżował po kraju, ale także po Europie i świecie, szukając ciekawych rozmówców do cyklu swoich autorskich wywiadów.

- To mogą być oczywiście topowi politycy, np. zagraniczni, ale także ludzie kultury, sztuki, ciekawe osobowości. Chcemy, aby te rozmowy niosły ze sobą nie tylko znakomitą treść, ale także pewien „oddech” - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski.

Emisja w soboty

Program będzie emitowany raz w tygodniu, w soboty - w paśmie między godz. 18.00-19.00. Tytułu na razie TVP nie zdradza, wiadomo jednak, że wywiady Krzysztofa Ziemca trwać będą od 15 do 20 minut. 

- Będą to treści stricte magazynowe. To jest nasz sposób na poszukiwanie treści „premium”, żeby zachęcić widza czymś więcej, niż tylko newsem. Z jednej strony bowiem news jest oczywiście naszym core biznesem: nasi reporterzy są wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy. Ale jednocześnie też rozwijamy segment „premium” i premiujemy takie właśnie dziennikarstwo - mówi dyrektor TAI, Jarosław Olechowski.

Już pod koniec 2020 roku pisaliśmy, że TAI będzie szukał sposobów na realizację treści „premium” w znacznie szerszym zakresie, niż działo się to dotychczas. Dlatego też m.in. w ramach Agencji powstała redakcja, mająca zajmować się produkcją filmów dokumentalnych. - Zauważyliśmy, że rośnie zainteresowanie widzów wysokojakościowym dziennikarstwem. Produkcjami, które zaglądają za kulisy ważnych wydarzeń i prezentują nieznane wydarzenia z życia znanych ludzi. Nie wszystko da się pokazać w programach informacyjnych, czy nawet reportażach. Stąd decyzja o rozpoczęciu produkcji filmów dokumentalnych - uzasadniał wówczas w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Olechowski.

Krzysztof Ziemiec w TVP od 2004 roku

Krzysztof Ziemiec to doświadczony dziennikarz, związany z Telewizją Polską od 2004 roku (z przerwą od jesieni 2007 do grudnia 2009 roku, kiedy najpierw pracował w TV Puls, a potem wracał do zdrowia po ciężkim poparzeniu).

Wcześniej pracował w Polskim Radiu i TVN24. W lutym 2019 roku zrezygnował z prowadzenia głównego wydania „Wiadomości”.

Wkrótce potem zaczął prowadzić „Teleexpress”, którego gospodarzem jest do dzisiaj.  Prowadzi też niedzielne wydania „Woronicza 17”, i „Minęła 8”. Ponadto od jesieni 2013 roku jest gospodarzem sobotnich wywiadów z politykami w RMF FM.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 213 530 osób, a udział w rynku oglądalności - 4,06 proc.

TVP planuje 3,2 mld zł wpływów i 250 mln zł straty

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

Na koniec ub.r. w Telewizji Polskiej było 2 867 pracowników etatowych, o 42 więcej niż rok wcześniej. Każdy zarabiał średnio 9 832 zł brutto (bez nagród i odpraw), wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,17 mln zł. Łączne nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się o 6,2 proc. do 545,19 mln zł.

W planie finansowym na br. TVP zakłada wzrost przychodów o 5,4 proc. do 3,2 mld zł oraz spadek wyniku netto ze 198,3 mln zł zysku do 250 mln zł straty. Rentowność nadawcy obniżą m.in. koszty obsługi Euro 2020 i igrzysk oraz uruchomienia nowych stacji.

W br. Telewizja Polska otrzyma kolejne 1,71 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej. Ustawa budżetowa, w której zapisano łącznie 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP, Polskiego Radia i publicznych rozgłośni regionalnych, została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Ziemiec z autorskim programem w TVP Info. „Szukamy treści premium”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mietek
W pierwszym odcinku pan Krzysztof udał się na Żoliborz gdzie będzie "rozmawiał" z ...
odpowiedź
User
Seb
Super, wakacje na koszt firmy, znaczy się podatnika.
odpowiedź
User
Subcontractor
Tytuł: Płasko-Ziemiec.
odpowiedź