SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiana w kierownictwie TVP World. Filip Styczyński kieruje kanałem

Wiceszef kanału TVP World Filip Styczyński przejął kierowanie anglojęzyczną stacją od jej dyrektora Marcina Darmasa - wynika z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Formalnie zmiany w kierownictwie kanału Telewizji Polskiej nie zostały jeszcze zatwierdzone.

Filip Styczyński Article

Z naszych informacji wynika, że rezygnacja Darmasa z kierowania stacją może wiązać się z wpadką na antenie TVP World podczas transmisji konferencji prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. - Zmiana była dość nagła, nie poinformowano o niej prezenterów, tylko wydawców - mówi nam nasze źródło.

- Awans Styczyńskiego nie dziwi. Od początku był numerem jeden w stacji, było to widać na każdym spotkaniu z udziałem Darmasa - słyszymy w stacji. Obecnie w Telewizji Polskiej trwają ustalenia, czym zajmie się Marcin Darmas.

Darmas, pytany o rezygnację z kierowania TVP World, odesłał nas do rzecznika prasowego TVP. Styczyński odpisał nam w sms, że pozostaje zastępcą dyrektora. Formalnie bowiem zmiana szefa kanału nie została jeszcze zatwierdzona.

Zastępcą dyrektora TVP World jest też Dawid Wildstein, ale z naszych informacji wynika, że jego rola w zarządzaniu stacja jest mniejsza niż wcześniej.

Jak informowaliśmy w piątek, w ciągu ostatnich trzech miesięcy siedmioro prezenterów zniknęło z anteny TVP World, a z kanałem pożegnali się także dwaj redaktorzy. - Zmiany w składzie prowadzących miały związek z rebrandingiem Poland In i uruchomieniem anteny TVP World - podała nam Telewizja Polska, zapewniając, że zmiany te „przeprowadzane są z uwzględnieniem zachowania ciągłości nadawania”.

Kim jest Filip Styczyński?

Styczyński jest wiceszefem TVP World od czerwca 2021 r., stanowisko to objął wtedy też Dawid Wildstein. Wcześniej Styczyński był szefem zespołu serwisu PolandIn, w którego miejsce w listopadzie ub.r. powstało TVP World.

O Styczyńskim zrobiło się głośno po manifestacji opozycji w 2017 roku. Jako dziennikarz programu "Minęła 20" w TVP Info wraz z Lucjanem Ołtarzewskim miał pozować do zdjęć i pokazywać obraźliwy gest w kierunku przeciwników rządu. Skrytykowało ich za to na Twitterze wielu dziennikarzy, a dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin szybko poinformował, że zdecydował o zawieszeniu współpracy z reporterami.

Później Styczyński został przeniesiony do innej jednostki TVP w centrali spółki. Ołtarzewski dalej pojawiał się w Sejmie i nagrywał rozmowy z politykami, m.in. na luźniejsze tematy. W 2018 r. Styczyński wrócił do wydania "Bez retuszu" w TVP Info. TVP tłumaczyła kontynuację współpracy z młodymi dziennikarzami tym, że wyrazili skruchę.

Gdzie oglądać TVP World?

Kanał TVP World nadaje od listopada ub.r. W Polsce oglądać go można w ponad 20 sieciach kablowych, m.in. w sieci UPC Polska, Orange, Chopin, Evio, Dolsat, JMDI oraz Supermedia. Kanał jest dostępny też bezpłatnie na brytyjskiej platformie telewizyjnej Freeview oraz w amerykańskim serwisie OTT Sling TV.

W 2020 roku Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Zmiana w kierownictwie TVP World. Filip Styczyński kieruje kanałem

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl