SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kuba Wojewódzki nie reklamuje już Oranżady Hellena

Firma Colian zawiesiła tegoroczną kampanię reklamową Oranżady Hellena z Kubą Wojewódzkim - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Celebryta promował markę nieprzerwanie od 2016 roku.

Kuba Wojewódzki w reklamie oranżady HellenaArticle

Mimo trwającego lata i okresu wakacyjnego, które sprzyjają zwiększonemu popytowi na napoje, a konkurencyjne marki, takie jak Pepsi czy Coca-Cola prowadzą dość intensywne kampanie reklamowe, Colian nie reklamuje w szerokozasięgowych mediach swojej flagowej marki, czyli Oranżady Hellena.

Od 2016 roku regularnie w spotach marki pojawiał się Kuba Wojewódzki (obecnie możemy go oglądać w reklamach telekomunikacyjnej marki Play).

Colian wprowadził właśnie do sprzedaży nową linię napojów gazowanych Hellena, w zupełnie nowych opakowaniach - grafika ich etykiet nawiązuje do flagowego produktu firmy, czyli Oranżady Hellena.

Nowe napoje, dostępne w trzech wersjach smakowych nie są jednak reklamowane. Podobnie jak Oranżada Hellena. Firma nie emituje też żadnych spotów z udziałem Kuby Wojewódzkiego.

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że Colian zawiesił działania reklamowe z udziałem Wojewódzkiego.

"Tegoroczna kampania została wstrzymana ze względy na alokacje budżetu w innych obszarach marketingu i sprzedaży. W tym sezonie skupiamy się głównie na działaniach sprzedażowych. W związku z powyższym współpraca z Kubą jest zawieszona, ale nie zerwana" - przekazało biuro prasowe firmy Colian w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl.

Firma nie podaje jednak, kiedy reklamy Oranżady Hellena z Wojewódzkim wrócą.

Zaczęło się od product placementu w programie Wojewódzkiego

Kuba Wojewódzki po raz pierwszy pojawił się w reklamie Oranżady Hellena w połowie 2016 roku. Kampania prowadzona była pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie".

Udział dziennikarza w spotach marki miał umacniać pozytywny wizerunek brandu. Koncept reklam opierał się na humorystycznych i błyskotliwych obserwacjach osiągnięć i zachowań Polaków oraz podkreślaniu, że w wielu aspektach jesteśmy lepsi od innych i mamy powody do optymizmu.

- Kuba Wojewódzki, polski dziennikarz muzyczny, telewizyjny, radiowy i prasowy, publicysta, satyryk, felietonista, ale też showman. Opiniotwórczy, wyrazisty, wywołujący emocje i promujący nowoczesny patriotyzm. Współpraca z tak wyjątkową osobą to duże wyróżnienie dla marki. Jesteśmy przekonani, że kampania przyniesie nam wiele korzyści wizerunkowych - podkreślała wówczas Magdalena Koszela, brand manager oranżady Hellena.

Dziennikarz jednak już dużo wcześniej promował - wprawdzie pośrednio - tę markę. Napoje te lokowane były poprzez działania product placement w programie "Kuba Wojewódzki" emitowanym w TVN już od wiosny 2015 roku. Marka pojawiała się w tym show także w 2016 roku.

Wtedy jeszcze, podobnie jak rok wcześniej w reklamach Oranżady Hellena występował kabaret Ani Mru Mru.

Jesienią 2016 roku Colian zrezygnował z lokowania marki w programach tv, postawił na kampanie z udziałem Wojewódzkiego.

W połowie 2017 roku w reklamach Oranżady Hellena do Wojewódzkiego dołączyły głosy Krystyny Czubówny i Tomasza Zimocha.

Rok później w spotach obok dziennikarza pojawili się też m.in. Tomasz Karolak, Patrycja Markowska czy M ichał Szpak.

W maju ub.r. markę reklamowały z kolei m.in. Viki Gabor oraz Roxie Węgiel.  Wojewódzki ostatni raz promował Oranżadę Hellenę w kampanii bożonarodzeniowej w grudniu 2021 roku.

Dołącz do dyskusji: Kuba Wojewódzki nie reklamuje już Oranżady Hellena

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Josek Mincerbaum
Jakobe zażądał pewnie zaporowej stawki. I prawidłowo.
odpowiedź
User
Wan
Teraz mają Kubę Grabowskiego.
odpowiedź
User
najmłodszy z trzech
Konsumpcja napojów tego typu razem z twarzą reklamową tego typu. No comments.
odpowiedź