SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Maciejowski odszedł do Oktawave, Łukasz Zymer nowym szefem IT w Polska Press

Po ponad 6 latach pracy z Polska Press pożegnał się Maciej Maciejowski, dyrektor IT. Dołączył do zespołu spółki Oktawave należącej do K2 Holding. W Polska Press funkcję szefa IT przejął Łukasz Zymer.

Maciej MaciejowskiArticle

Z Polska Press Maciej Maciejowski był związany od wiosny 2015 roku. Najpierw pełnił funkcję dyrektora technologii i rozwoju serwisów internetowych, raportował bezpośrednio do Magdaleny Chudzikiewicz, ówczesnej członkini zarządu wydawnictwa. Natomiast w sierpniu 2019 roku został dyrektorem działu IT.

We wrześniu br. Maciej Maciejowski pożegnał się z Polska Press.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

To kolejna zmiana w pionie internetowym wydawnictwa. W lipcu br. po 23 latach pracy odszedł dyrektor działu rozwoju redakcyjnego Tomasz Krawczyk. Równocześnie Wojciech Kozak awansował na stanowisko dyrektora ds. rozwoju online.

Maciej Maciejowski w Oktawave

Maciej Maciejowski po odejściu z Polska Press dołączył do zespołu spółki Oktawave, należącej do K2 Holding, jako dyrektor technologoczny.

Przed pracą w Polska Press Maciej Maciejowski był związany z Benefit Systems, w latach 2013-2015 pełnił funkcję dyrektora rozwoju produktu i technologii. W latach 1996-2012 pracował w Grupie Onet.pl, m.in. jako dyrektor ds. rozwoju oprogramowania (2003-2008) i dyrektor rozwoju produktów (2008-2012).

Łukasz Zymer nowym szefem IT w Polska Press

W Polska Press stanowisko dyrektora IT objął Łukasz Zymer (na zdjęciu poniżej). Odpowiada za rozwój systemów i usług IT, tworzenie i wdrażanie strategii technologicznej grupy w zakresie zarządzania systemami oraz usługami IT jakie dostarcza w grupie pion IT zarówno w obszarze rozwiązań technologicznych online jak i rozwiązań systemów i infrastruktury.

Zymer pracuje w wydawnictwie od 2008 roku. Początkowo był administratorem systemów IT i liderem technologicznym, odpowiadał za projekty związane z systemami wydawniczymi, sprzedażowymi, finansowo-kadrowymi oraz rozwiązaniami opartymi o produkty Microsoft.

W latach 2013-2015 odpowiadał za obszary związane z integracją systemów IT podczas fuzji Polskapresse i Mediów Regionalnych w zakresie ujednolicenia systemów finansowo-księgowych, systemów pracy grupowej (usługi Office 365) oraz infrastruktury spółek. W połowie 2016 roku został kierownikiem ds. infrastruktury IT, a we wrześniu 2019 roku - kierownikiem działu systemów wewnętrznych, po połączeniu pionów IT i technologii, gdzie kontynuował projekty związane z rozwojem systemów wewnątrz grup.

Polska Press z 5 mln zł kwartalnej straty

Po przejęciu Polska Press przez Orlen oprócz Doroty Stanek z zarządem wydawnictwa rozstali się pozostali członkowie. Paweł Fąfara został odwołany z początkiem kwietnia, zastąpiła go Dorota Kania. Natomiast Magdalena Chudzikiewicz i Dariusz Świąder zrezygnowali w drugiej połowie kwietnia. (Chudzikiewicz w sierpniu dołączyła do zarządu home.pl).

W połowie maja prezesem wydawnictwa został Tomasz Przybek, wcześniej związany m.in. z Fratrią, „PW” Rzeczpospolita i PAP.

Przy kupnie przez Orlen wartość przedsiębiorstwa Polska Press została oszacowana na 131 mln zł, wartość księgowa jego aktywów netto - na 210 mln zł, ponadto Orlen przejął nadwyżkę środków pieniężnych wydawnictwa wynoszącą 79 mln zł netto. W drugim kwartale br. Polska Press zapewniło grupie PKN Orlen 98 mln zł przychodów i 5 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Maciejowski odszedł do Oktawave, Łukasz Zymer nowym szefem IT w Polska Press

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
KKA
Ze ktos sie nabiera jeszcze na wiedze muuuna.
odpowiedź
User
KR
Ciekawe zmiany, sukcesów dla Łukasza!
odpowiedź
User
Mario
I super - to co on robił to było masło maślane - zero planu, obiecanki cacanki
odpowiedź