SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Sawicki gospodarzem krótszych wydań „Wiadomości”

Reporter „Wiadomości” TVP Maciej Sawicki dołączył do gospodarzy krótszych wydań programu. W redakcji „Wiadomości” Sawicki pracuje od 2017 roku.

Maciej Sawicki jako gospodarz "Wiadomości", fot. TVPArticle

Pierwszy raz tzw. boczne wydania „Wiadomości” TVP Maciej Sawicki prowadził w miniony piątek. Takie wydania, trwające ok. 10 minut, są emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 8:00, 12:00 i 15:00.

Gospodarzami takich wydań są od dłuższego czasu Katarzyna Trzaskalska, oraz dziennikarze TVP Info Michał Rakowski i Agnieszka Oszczyk.

Maciej Sawicki w „Wiadomościach” od pięciu lat

Z Telewizją Polską Maciej Sawicki jest związany od 2013 roku. Początkowo prowadził program informacyjny „Teleskop”, a w 2017 roku dołączył do redakcji „Wiadomości”.

Sawicki przygotowuje głównie materiały o polskiej polityce, mocno chwalące obecny obóz rządzący i krytykujące opozycję oraz niektóre prywatne media. W drugiej połowie czerwca, w decydującym etapie kampanii przed wyborami prezydenckimi, przygotował reportaż z pompatyczną muzyką chwalący działania kampanijne Andrzeja Dudy.

Na materiał skierowano kilkadziesiąt skarg, przy czym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła, że nie naruszono w nim zasad bezstronności, pluralizmu ani niezależności. Za to wiosną ub.r. Rada Etyki Mediów oceniła, że Maciej Sawicki w relacji atakującej szefa PFR Pawła Borysa za przyznanie dotacji w ramach tarczy finansowej biznesmenom tworzącym grupę przestępczą złamał zasady prawdy, obiektywizmu, oddzielania informacji od komentarza i uczciwości.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. główne wydanie „Wiadomości” oglądało średnio 2,19 mln osób (8,2 proc. mniej niż przed rokiem), z czego 1,59 mln w TVP1, a 601 tys. w TVP Info.

Dołącz do dyskusji: Maciej Sawicki gospodarzem krótszych wydań „Wiadomości”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl