SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magdalena Niemczuk dyrektorką finansową polskiego oddziału Microsoft

Z początkiem lipca Magdalena Niemczuk dołączyła do zarządu polskiego oddziału Microsoft jako nowa dyrektor finansowa (CFO).

Magdalena Niemczuk (fot. materiały prasowe) Article

Wcześniej dyrektor finansową polskiego oddziału Microsoftu była Dominika Świerczyńska, ale w komunikacie brak informacji o jej losach. Spytaliśmy o to Joannę Dudę, senior PR specialist z Open-up. W piątek nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

„Cieszę się z możliwości powrotu do polskiego oddziału Microsoft i bliską współpracę z lokalnym zarządem, który stoi przed ambitnym wyzwaniem realizacji strategii rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Wierzę, że wnosząc doświadczenie zdobyte w międzynarodowych strukturach Microsoft będę także w stanie przyczynić się do zwiększenia udziałów chmury Microsoft w polskim krajobrazie technologicznym. Jesteśmy w momencie, w którym technologie odgrywają kluczową rolę w tworzeniu nowoczesnej strategii, przywództwa i procesów biznesowych. Dlatego tym bardziej cieszę się, że pracuję w firmie, która wytycza na tym polu nowe szlaki” – powiedziała Magdalena Niemczuk, CFO Microsoft w Polsce.

Wcześniej Magdalena Niemczuk pracowała w regionalnych strukturach Microsoft, zajmując m.in. stanowisko CEE Area Investment Finance Manager. Od momentu dołączenia do Microsoft w 2008 roku, pełniła szereg funkcji finansowych, zarówno w polskim oddziale, jak i w centrali firmy, w tym na stanowisku kontroler biznesowej, liderki odpowiedzialnej za planowanie i analizę finansową (FP&A) oraz menedżerki ds. inwestycji. Jako CEE Area Finance Controller, Magdalena Niemczuk kierowała zespołem Central Finance Controlling i była odpowiedzialna za analizę wydatków i inwestycji firmy.

Przed dołączeniem do Microsoft Niemczuk pracowała m.in. w zespole finansowym w EuroNet i KPGM. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz członkinią ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants), największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania na całym świecie.

Dołącz do dyskusji: Magdalena Niemczuk dyrektorką finansową polskiego oddziału Microsoft

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl