SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Rigamonti i Tomasz Terlikowski na Campus Polska Przyszłości. Organizuje go Rafał Trzaskowski

Magdalena Rigamonti i Tomasz Terlikowski wezmą udział w panelach podczas wydarzenia Campus Polska Przyszłości, organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego. Wśród gości mają znaleźć się kolejni dziennikarze. - Wydarzeniom o zabarwieniu politycznym dziennikarze powinni asystować nie w roli, nie daj Boże, uczestników, lecz właśnie w roli dziennikarzy - mówi Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”.

Magdalena Rigamonti, Tomasz Terlikowski (screen: YouTube/Monika Jaruzelska zaprasza)Article

Na profilach społecznościowych Campus Polska Przyszłości ogłoszono, że wśród gości najbliższej edycji będą dziennikarka „Dziennika Gazety Prawnej” Magdalena Rigamonti oraz niezależny publicysta i działacz katolicki Tomasz Terlikowski.

Campus Polska Przyszłości nie informuje, w jakim charakterze zostali zaproszeni Terlikowski i Rigamonti (ta druga została zapowiedziana została jedynie jako „gościni”). Również Ada Guźniczak z zespołu prasowego Campus Polska Przyszłości nie zdradza roli zaproszonych. Zapowiada jednak, że w wydarzeniu wezmą udział także inni dziennikarze. - Z niektórymi już współpracujemy, ale naszym celem jest budowanie napięcia, stopniowanie zainteresowania. Personalia będziemy ogłaszać w dalszym etapie. Ale prace z wieloma już się toczą i są to też duże nazwiska. Kolejne ogłoszone będą w środę - dodaje.

Więcej mówią sami zaproszeni. Rigamonti w rozmowie z Wirtualnemedia.pl opowiada, że jej udział będzie kontynuacją organizowanej przez miasto Warszawa debaty na temat filmu „Żeby nie było śladów”, którą prowadziła. - Odezwała się do mnie pani z miasta z pytaniem, czy takiej debaty nie poprowadzę także na Campusie Polska Przyszłości - zaznacza.

- Jestem tam jako panelista, będę uczestniczył w panelu - mówi Tomasz Terlikowski.

Terlikowski: Potrzebujemy wyłamywania się ze swoich baniek

Czy zaproszeni dziennikarze nie boją się zarzutów o firmowanie swoimi nazwiskami wydarzenia organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego? - Chyba nikt poważny nie podejrzewa, że moje poglądy są w zasadniczej bliskości z poglądami pana Rafała Trzaskowskiego - mówi Terlikowski. - Uważam i mówię to od dawna, że potrzebujemy wyłamywania się ze swoich baniek i spotykania się poza nimi. Jeżeli Campus Polska Przyszłości uznał, że to dobry pomysł, żeby spotkać ludzi z jednej bańki ze mną, to nie widzę powodów, by nie rozmawiać - dodaje publicysta.

- Nie identyfikuję się z żadnymi politykami. Porozmawiamy o stanie wojennym, reportażu, wolnych mediach, dziennikarstwie, o tym, jak przekładać reportaż na film i jak uczyć historii - mówi Rigamonti. - Gdyby inna opcja poprosiła mnie o poprowadzenie debaty na temat wolnych mediów, reportażu, historii, też bym się zgodziła. Nie mam nic wspólnego z politykami ani jednej, ani drugiej strony. Leży mi na sercu wolność słowa, wolność mediów, edukacja medialna – podkreśla dziennikarka.

- Magda będzie uczestniczyć w debacie na wzór tej, która odbyła się już 13 grudnia w Warszawie, a dotyczy Grzegorza Przemyka oraz książki i filmu „Żeby nie było śladów” - mówi Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”. - Podobnie jak w Warszawie wezmą w niej udział Cezary Łazarewicz i inni goście związani z tym tematem. Zgadzamy się oboje, że wydarzeniom o zabarwieniu politycznym dziennikarze powinni asystować nie w roli, nie daj Boże, uczestników, lecz właśnie w roli dziennikarzy - podkreśla.

Michnik i Chrzan z „Gazety Wyborczej” w poprzedniej edycji Campus Polska Przyszłości

Campus Polska Przyszłości to ponad 200 wydarzeń merytorycznych, kulturalnych, sportowych, rozrywkowych. To wykłady, panele, debaty i warsztaty, a także spektakle teatralne, koncerty i wydarzenia sportowe. W tym roku w Olsztynie odbędzie się druga edycja tego wydarzenia - w ub.r. zainicjował je Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i jego Ruch Wspólna Polska.

W zeszłym roku w debatach wzięli udział wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Mikołaj Chrzan (prowadził rozmowę z prezydentkami i prezydentami kilku miast) oraz jej naczelny Adam Michnik (jako gość).

Dołącz do dyskusji: Magdalena Rigamonti i Tomasz Terlikowski na Campus Polska Przyszłości. Organizuje go Rafał Trzaskowski

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl