SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były reporter "Wiadomości" kieruje TVP3 Łódź, odwołano Błażeja Kronica

Błażej Kronic został odwołany z pełnionej od ponad trzech lat funkcji dyrektora TVP3 Łódź - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Obowiązki szefa ośrodka przejął Marcin Szypszak, poprzednio wicedyrektor ds. programowych, a do niedawna także reporter "Wiadomości" TVP1.

Marcin Szypszak, fot. YouTube/Telewizja wPolsceArticle

Kronic został powołany na dyrektora TVP3 Łódź w styczniu 2019 roku. Od marca 2016 roku do końca 2018 roku oddziałem zarządzał Hubert Bekrycht. Jego umowa jednak nie została przedłużona, a tuż przed powołaniem Błażeja Kronica, obowiązki szefa łódzkiego oddziału TVP pełnił Tomasz Lasota.

Teraz Błażej Kronic został odwołany ze stanowiska szefa TVP3 Łódź przez zarząd Telewizji Polskiej. Jak ustaliliśmy, Kronic pozostaje w strukturach spółki.

Obowiązki szefa łódzkiego oddziału przejmuje Marcin Szypszak, który od października 2021 roku był wicedyrektorem TVP3 ds. programowych. Stanowisko wicedyrektora ds. programowych na razie nie zostanie ono obsadzone przez inną osobę - dowiadujemy się nieoficjalnie.

Marcin Szypszak w TVP od ponad dekady

Szypszak związany jest z Telewizją Polską od 2008 roku - najpierw jako reporter TVP Info i redaktor (pracował m.in. przy programie Bronisława Wildsteina). Był szefem informacji w TVP Info, a od lipca 2019 roku szefem redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Ponadto przez kilka lat, do jesieni ub.r. Szypszak przygotowywał materiały do głównego wydania „Wiadomości”.

W maju 2021 roku zarząd publicznego nadawcy podjął decyzję o wydzieleniu TVP3 ze struktur biura programowego. Wówczas redaktorem naczelnym nowej jednostki został Paweł Gajewski, a szefem pasm wspólnych Marcin Szypszak.

Przed pracą w TVP Szypszak był związany z Radiem Tok FM (w latach 2004-2007), TVN24 (był tam m.in. redaktorem porannych wydań) i TVN (jako reporter „Dzień Dobry TVN”).

Udział TVP3 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 1,01 proc.

Dołącz do dyskusji: Były reporter "Wiadomości" kieruje TVP3 Łódź, odwołano Błażeja Kronica

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lol
Szypki, plac tęskni i dziewczyny też
odpowiedź
User
Marlena Tereleoo
Kolejny pisowsiec który musi się najeść u koryta. Utuczy się i kolejnego się powoła.
odpowiedź
User
Ola
Ta Łódź tonie. Najpierw ten dziwny Bekrycht, potem gość z TVN i teraz też z TVN...
odpowiedź