SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Mądrzejewski nie będzie prowadził „Tydzień kontra tydzień” w Jedynce, audycja znika z anteny

Marek Mądrzejewski, który ostatnio prowadził program „Tydzień kontra tydzień” nie będzie już jego gospodarzem, ponieważ audycja ma zniknąć z anteny Programu I Polskiego Radia. - Pan redaktor Marek Mądrzejewski jest pracownikiem spółki, dziennikarzem Programu 1. Będzie realizował ten program w innej formule - zapewnia nas Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia.

Marek Mądrzejewski, fot. Polskie RadioArticle

Ostatnio audycja "Tydzień kontra tydzień" odbywała się w niedzielę, 7 lutego br. Jej gościem był wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Kolejny program - przynajmniej według ramówki zamieszczonej na stronie internetowej Polskiego Radia - powinien zostać wyemitowany 21 lutego.

Jednak jak wynika z naszych informacji, Marek Mądrzejewski miał otrzymać wiadomość, że nie będzie już prowadzącym „Tygodnia”, ponieważ audycja znika z ramówki. Polskie Radio miało nie zaproponować mu także nic w zamian.

W rozmowie z nami Marek Mądrzejewski potwierdził, że nie pojawi się już w programie oraz że kierownictwo nie przedstawiło mu innej propozycji. Na pytanie: „Jaka będzie teraz jego rola w Polskim Radiu?” powiedział, że „nie potrafi udzielić odpowiedzi” i poprosił, abyśmy skontaktowali się z rzeczniczką publicznego radia.

W piątek rano Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia odpowiedziała nam, że program zniknął, ponieważ "tematyka, która była poruszana w audycji >>Tydzień kontra tydzień<< znajdzie swoje miejsce w innych, bardziej nowoczesnych i dynamicznych formach radiowych". - Z naszego punktu widzenia są to po prostu normalne działania, po to by anteny Polskiego Radia odpowiadały na potrzeby słuchaczy i byśmy mogli stale uatrakcyjniać naszą ofertę. Pan redaktor Marek Mądrzejewski jest pracownikiem spółki, dziennikarzem Programu 1. Będzie realizował ten program w innej formule. Niedziela w Jedynce to dużo rozrywki, dłuższe pasmo "Niedziela z Jedynką" oraz dodatkowy odcinek "Słodkiego Radia Retro" - odpowiedziała Monika Kuś portalowi Wirtualnemedia.pl.

Brak "Debaty Jedynki"

Od poniedziałku, 8 lutego, aż do 1 kwietnia z ramówki Polskiego Radia zniknęła codzienna audycja „Debata Jedynki”. Mądrzejewski był jednym z prowadzących obok Magdaleny Ogórek, Antoniego Trzmiela i Michała Rachonia. Nadawca nie uzasadnił decyzji o zawieszeniu programu. W tym paśmie słuchacze usłyszą wydłużony "Muzyczny Ekspres".

Marek Mądrzejewski to dziennikarz, twórca i gospodarz cyklicznej audycji „Debata Jedynki”, związany z Polskim Radiem od 1990 roku. W latach 1992-1993 był publicystą Redakcji Katolickiej Polskiego Radia. Od 1993 do 1997 roku był kierownikiem Redakcji Parlamentarnej Polskiego Radia, od 2006 roku dziennikarzem i komentatorem „Sygnałów Dnia” i kierownikiem Redakcji Publicystyki Jedynki.

W 2011 roku został zwolniony z pracy w Polskim Radiu, w 2014 roku przyjęto go z powrotem do Jedynki jako komentatora w Redakcji Publicystyki. Od 2015 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora-redaktora naczelnego Programu I, z funkcji został odwołany w lipcu 2019 roku. Jest także laureatem Złotego Mikrofonu za 2007 rok, otrzymał nagrodę rady programowej Polskiego Radia.

W okresie od listopada do stycznia br. publiczna Jedynka zanotowała udział w rynku na poziomie 5,4 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Mądrzejewski nie będzie prowadził „Tydzień kontra tydzień” w Jedynce, audycja znika z anteny

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
animowany
Czyli że co, PiS w swoich szeregach ma jeszcze większych konserwatystów? No niemożliwe. Pamiętam kilka lat temu jego rozmowę z pierwszym sekretarzem prezesem Jarosławem. Całe studio było uje**ne wazeliną :D
odpowiedź
User
Glob
Wielki lizus obecnej władzy. Kolejny pożarty przez rewolucje?
odpowiedź
User
sky
Czy może być jeszcze więcej cukru w cukrze a wazeliny w wazelinie ??? Niedługo usłyszymy więcej Rachonia, Gujską, Świątka... Japiernicze
odpowiedź