SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ringier Axel Springer Polska konsoliduje spółki. Mark Dekan prezesem, Aleksander Kutela wiceprezesem

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami siedem spółek należących do Grupy Onet-RAS Polska zostało połączonych w jeden nowy podmiot prawny - Ringier Axel Springer Polska. Od września br. nową spółkę reprezentuje 5-osobowy zarząd na czele z Markiem Dekanem jako prezesem. Aleksander Kutela, dotychczasowy szef Onetu jest wiceprezesem.

Mark DekanMark Dekan

Informacje o połączeniu wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy Onet-RAS Polska pojawiły się po raz pierwszy w grudniu ub.r.

- Dla nas to przede wszystkim zmiana administracyjna, pozwoli nam uprościć wiele procesów. Obecnie mamy firmy takie jak DreamLab czy Media Impact Polska, które pracują głównie dla innych podmiotów z naszej grupy, ale muszą się z nimi rozliczać. Miesięcznie wystawianych jest ok. 500 faktur w ramach grupy. Po fuzji nie trzeba już będzie tego robić - uzasadniał wówczas Mark Dekan, CEO Grupy Onet-RAS Polska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Połączenie spółek pozwoli nam też ujednolicić wiele procedur i systemów. Polepszy się nasza kultura organizacyjna i efektywność, pracownicy będą mogli jeszcze bardziej skupić się na działalności biznesowej.

Fuzja jest możliwa m.in. po tym, jak Ringier Axel Springer Media AG pod koniec kwietnia ub.r. kupił od Grupy TVN za 185 mln zł pozostałe 25 proc. Onetu, stając się właścicielem całej firmy. 75 proc. jej udziałów przejął w połowie 2012 r.

Koniec konsolidacji

Teraz wydawca poinformował w komunikacie, że zakończył proces konsolidacji.

Fuzja obejmuje spółki wchodzące w skład Grupy Onet RAS Polska: DreamLab, Media Impact Polska, GoBrands, OnetMarketing, Onet Holding, Onet SA oraz Ringier Axel Springer Polska, które od września br. funkcjonują jako nowy podmiot: Ringier Axel Springer Polska.

Mark Dekan prezesem, Aleksander Kutela wiceprezesem

W wyniku procesu łączenia spółek Mark Dekan został prezesem Ringier Axel Springer Polska, a członkowie kierownictwa Grupy Onet-RAS Polska weszli w skład zarządu nowo powołanej spółki. Aleksander Kutela został wiceprezesem, Krzysztof Stopa - chief financial officerem (CFO), Marcin Boroszko - chief sales officerem (CSO) a Jovan Protic - chief operational officerem.

Dołącz do dyskusji: Ringier Axel Springer Polska konsoliduje spółki. Mark Dekan prezesem, Aleksander Kutela wiceprezesem

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
siema
To rewelacja, Teraz tylko wyczyścić stary Axel: do zwolnienia: Wąsiński i jego dwór - Szynalik M., Szymańska H., Łokuciejewski T., Kruk W. Dębowska J. Wrzosek R. i to natychmiast!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedź
User
Osservatore Polacco
To rewelacja, Teraz tylko wyczyścić stary Axel: do zwolnienia: Wąsiński i jego dwór - Szynalik M., Szymańska H., Łokuciejewski T., Kruk W. Dębowska J. Wrzosek R. i to natychmiast!!!!!!!!!!!!!!


Prześwietliło cię, hejterze bez szkoły?
odpowiedź
User
dr Strosmeier
Powstanie "niemiecka pancerna pięść" propagandowa nad Wisłą. Niemcy już jawnie występują przeciwko swojemu "sojusznikowi" Polsce , łamiąc Alert Schengen i zapraszając rosyjską agentkę wydaloną z UE. Odpowiedzią musi być repolonizacja mediów, w czasie niemieckiej wojny hybrydowej toczonej przeciwko Polsce przez niemcy, nie możemy sobie pozwolić na tolerowanie ich pancernych zagonów.
odpowiedź