SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marta Mikliszańska na czele public affairs i ESG w Allegro

Marta Mikliszańska awansowała na stanowisko head of group public affairs & ESG w Allegro.

Marta Mikliszańska, fot. screen z youtube'a Article

Marta Mikliszańska wraz z zespołem jest odpowiedzialna za budowanie relacji zewnętrznych z sektorem publicznym na poziomie Grupy Allegro, w tym w krajach obejmujących czeską GrupęMall oraz rozwijanie strategii ESG  w tym konkretnych działań środowiskowych, społecznych i dobrego zarządzania (governance) Grupy.

"Wraz z dynamicznym rozwojem Allegro i rosnącym znaczeniem obszaru ESG w strategii naszej międzynarodowej grupy postanowiliśmy wyodrębnić obszar ESG z obszaru komunikacji i tak powstał zupełnie nowy, niezależny departament, którym skutecznie kieruje Marta Mikliszańska" - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowy firmy Marcin Gruszka.

Marta Mikliszańska z Allegro związana jest od maja 2018 roku, ponad cztery lata odpowiadała w firmie za obszary public affairs i zrównoważonego rozwoju. Do Allegro przeszła z agencji CEC Government Relations. Była także związana z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegna się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejmie Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją.

Dołącz do dyskusji: Marta Mikliszańska na czele public affairs i ESG w Allegro

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl