SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mecz Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa hitem oglądalności Ekstraklasy

Ponad 350 tys. osób obejrzało łącznie niedzielny pojedynek Rakowa Częstochowy z Lechem Poznań w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Mecz dostępny w Canal+ Premium, Canal+ Sport3 i serwisie Canal+ online jest rekordem oglądalności tego sezonu.

Niedzielne spotkanie skończyło się wygraną Rakowa Częstochowa 2:1. Gole dla wicemistrzów Polski strzelali Patryk Kun i Fabian Piasecki, zaś dla „Kolejorza” trafił Michał Skóraś. Zwycięstwo lidera tabeli Ekstraklasy w hicie dała bramka na 2:1 w 93. minucie gry.

Spotkanie na antenie Canal+ Premium oglądało ponad 185,4 tys. osób (1,56 proc. udziału w rynku), z czego 111,2 tys. z grupy komercyjnej (16-49 lat, 2,78 proc. widowni). W Canal+ Sport3 mecz obejrzało ponad 120,4 tys. osób (1,01 proc. widowni), z czego niemal 42,8 tys. z grupy komercyjnej (1,07 proc.). Serwis Canal+ online zgromadził prawie 44,5 tys. widzów.

Canal+ na mocy niedawno podpisanej umowy ma prawa do transmisji wszystkich meczów Ekstraklasy w sezonach 2023/24 do 2026/27. Telewizja zapłaci za to prawie 1,3 mld zł.

Transmisje meczów można oglądać na sportowych antenach Canal+ oraz za pośrednictwem Canal+ online.

Grupa Canal+ w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku odnotowała wzrost przychodów o 1 proc. w porównaniu do trzech pierwszych kwartałów 2021 roku. Przychody wyniosły 4,292 mld euro.

Dołącz do dyskusji: Mecz Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa hitem oglądalności Ekstraklasy