SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wtorkowy mecz Mistrzostw Świata w piłce nożnej pomiędzy Meksykiem a Polską na antenie TVP1, TVP Sport i TVP 4K oglądało łącznie 8,58 mln widzów - wynika z najnowszych danych telemetrycznych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl.

Robert Lewandowski podczas meczu Meksyk-Polska, fot. YouTube/screenRobert Lewandowski podczas meczu Meksyk-Polska, fot. YouTube/screen

Średnia widownia zremisowanego spotkania pokazanego w TVP1 wyniosła 6,47 mln osób. Przełożyło się to na 46,40 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 50,23 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 50,62 proc. w grupie 16-59  - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Na antenie TVP Sport spotkanie oglądało dodatkowo 1,84 mln osób, co dało tej stacji odpowiednio 13,17 proc., 13,31 proc. i 12,65 proc. udziału. Dodatkowo w TVP 4K było to 268 tys. osób (1,92 proc., 2,40 proc. i 2,62 proc. udziału).

Łącznie mecz śledziło 8,58 mln widzów

Łączna widownia pojedynku Meksyk-Polska na trzech antenach Telewizji Polskiej wyniosła 8,58 mln osób (61,69 proc., 65,94 proc. i 65,89 proc. udziału).

Przynajmniej przez 1 minutę mecz oglądało 10,36 mln widzów w 4+ na głównej antenie, 3,18 mln w stacji sportowej oraz 660 tys. w kanale 4K.

Z analizy danych widowni meczu minuta po minucie wynika, że TVP1 przez cały czas transmisji była bezkonkurencyjnym liderem rynku telewizyjnego.

Widownia meczu charakteryzowała się wzrostem oglądalności niemal z minuty na minutę. W szczytowym momencie (o godz. 18.47) spotkanie w TVP1, TVP Sport i TVP 4K śledziło 10,17 mln osób.

Mundial na wyłączność w TVP

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbywają od 20 listopada do 18 grudnia br. w Katarze. W Polsce pełne prawa do transmisji imprezy ma Telewizja Polska.

Meczowe spotkania pokazane są na żywo w TVP1 lub TVP2, TVP Sport i TVP 4K oraz w internecie. Wśród komentatorów znajdują się: Jacek Laskowski, Dariusz Szpakowski (to jego ostatni mundial), Robert Podoliński, Przemysław Pełka, Kazimierz Węgrzyn, Maciej Iwański, Marcin Żewłakow, Mateusz Borek, Janusz Michallik, Sławomir Kwiatkowski i Kamil Kosowski.

Nasza reprezentacja drugi grupowy mecz w Katarze rozegra w sobotę 26 listopada o godz. 14.00 z Arabią Saudyjską, a trzeci - w środę 30 listopada o godz. 20.00 z Argentyną.

Dołącz do dyskusji: 8,58 mln widzów meczu Meksyk-Polska w TVP1, TVP Sport i TVP 4K (dane minuta po minucie)

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Michał
Kłamią i udają wszystko. Badania szopy nie idzie oglądać
odpowiedź
User
Widz
A jaka była oglądalność pozostałych meczy w ten sam dzień? Czy M jak miłość wygrało z meczem Francja-Australia?
odpowiedź
User
m.
4 lata temu pompka była większa. A trzeba dodać że za oknem wtedy nie było ciemno. cyt.: Mecz z Senegalem - Łączna widownia pojedynków na obu antenach wyniosła 11,13 mln osób (78,14 proc., 82,45 proc. i 81,15 proc. udziału).