SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap w II kwartale ze spadkiem wpływów o 22 proc. Grupa S/F i IQS dużo mocniej w dół niż LTTM

Według szacunkowych danych holding marketingowo-badawczy Mediacap w II kwartale zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 22 proc. do ok. 24 mln zł i 0,7 mln zł zysku EBITDA. O 41 proc. zmalały wpływy pionu badawczego IQS, natomiast najmniejszy spadek zanotowała grupa LTTM.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

Przychody grupy LTTM - utworzonej jesienią ub.r., po tym jak Mediacap sfinalizował kupno Lifetube'a i Gamellon, w drugim kwartale br. szacunkowo zmalały rok do roku o 6 proc. - W Q2 stosunkowo najmniej dotknięty został segment influencer-marketingu LTTM, gdzie prowadzono intensywne prace operacyjne i rozszerzano tym samym udział w rynku - skomentowano to w komunikacie giełdowym Mediacapu.

- Większy ubytek sprzedaży (-30 proc.) zanotowano w segmencie reklamowym Grupy S/F, która w ramach działalności była zmuszona odwołać liczne zaplanowane na rzecz klientów eventy oraz procesy tworzenia reklam takie jak plany filmowe, które na czas lock-down zostały zamrożone. Największy spadek sprzedaży (-41 proc.) zanotował segment badań rynku pod marką IQS, gdzie szereg zaplanowanych procesów badawczych np. grupy fokusowe nie mogło być realizowanych - opisano. Grupa S/F obejmuje agencje marketingowe Scholz&Friends Warszawa, EmLab, The Digitals i Booost.

0,4 mln zł na Mellon Media obniżyło zysk

Mediacap zanotował w zeszłym kwartale szacunkowo 0,7 mln zł zysku EBITDA. - Za co odpowiada m.in. szybko zainicjowany plan oszczędnościowy oraz lepszy mix sprzedaży (więcej usług online vs offline) - skomentowano.

Zaznaczono, że zysk EBITDA został obciążony ok. 0,4 mln zł nakładów na utworzoną w końcu ub.r. markę contentową Mellon Media, „która w tym wczesnym etapie rozwoju nie przynosiła jeszcze zysków”. Z tego powodu na początku lipca zrezygnowano z tej marki.

W całym zeszłym półroczu Mediacap szacunkowo miał 51 mln zł przychodów z działalności kontynuowanej (po wzroście o 3 proc. rok do roku) i wynik EBITDA wynoszący ok. zera (wobec 2,6 mln zł zysku rok wcześniej).

Mediacap dodał, że „szacuje, iż negatywny wpływ Covid-19 na przychody i EBITDA w Q3 będzie zdecydowanie mniejszy niż w minionym kwartale”.

W pierwszym kwartale br. Mediacap zanotował wzrost przychodów o 44 proc. do 27,02 mln zł oraz straty netto z 1,25 do 3,02 mln zł.

Mediacap jest notowany na głównym rynku warszawskiej giełdy. W środę na koniec sesji za akcję firmy płacono 2,50 zł, co daje kapitalizację w wysokości 47,05 mln zł. Większościowym akcjonariuszem spółki jest jej prezes Jacek Olechowski (ma 51,76 proc. kapitału).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mediacap w II kwartale ze spadkiem wpływów o 22 proc. Grupa S/F i IQS dużo mocniej w dół niż LTTM

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Liczman
Mediacap sfinalizował kupno Mediacapu i Gamellon - kupić siebie samego i jeszcze kogoś ze stratą - to prawdziwa sztuczka ( księgowa)
odpowiedź