SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Wójcik odeszła z zarządu Merlin Group

Z funkcji członka zarządu Merlin Group zrezygnowała Agnieszka Wójcik. W firmie pracowała przez prawie trzy lata, w zarządzie była od końcówki stycznia ub.r.

Article

W komunikacie giełdowym zarząd Merlin Group podziękował Agnieszce Wójcik za pracę w firmie.

- Pani Agnieszka Wójcik wypełniła wszystkie stawiane przed nią zadania, z sukcesem budując samodzielny zespół finansowy oraz relacje inwestorskie, jako kluczowe obszary w Merlin Group S.A., wspierające zarówno partnerów handlowych jaki pozostałe działy spółki. Aktywnie uczestniczyła w procesie przejmowania znaku towarowego merlin.pl oraz w procesie pozyskania inwestora strategicznego, który zapewni dalszy rozwój Merlin Group - wyliczono.

Agnieszka Wójcik pracowała w Merlin Group od czerwca 2018 roku, objęła wtedy funkcję dyrektora finansowego. Do zarządu została powołana pod koniec ub.r.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Poprzednio przez osiem lat była związana z firmą Eventim, kolejno jako business controlling manager, finance senior manager i dyrektor finansowy. Odpowiadała tam m.in. za rozwój firm, w tym fuzje i przejęcia, finansowanie i sprawy podatkowe, a także planowanie i kontrolę. Natomiast w latach 2006-2010 pracowała w Empiku jako finance project manager i kontroler finansowy.

Dwie osoby w zarządzie Merlin Group

Na początku listopada ub.r. prezesem Merlin Group został Przemysław Żbikowski. Zastąpił na tym stanowisku Annę Prymakowską.

Natomiast na początku października br. członkiem zarządu spółki został Marek Belniak, związany też z firmami Wavenet, Bass Polska i Biuro Projektowo-Inwestycyjne Awea. Belniak jest obecnie największym akcjonariuszem Merlin Group, ma 40,34 proc. akcji. 36,13 proc. walorów należy do ATP FIZ AN.

Merlin Group jest właścicielem sklepów internetowych Merlin.pl, Topmall.ua, CDP.pl, Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Smarkacz.pl i Mestro.pl. W trzecim kwartale ub.r. firma zanotowała 6,55 mln przychodów, 1,71 mln zł straty operacyjnej i 2,22 mln zł straty netto, wobec 16,05 mln zł wpływów, 3,22 mln zł straty operacyjnej i 16,7 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Wójcik odeszła z zarządu Merlin Group

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl