SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Meta rozszerza funkcje nadzoru rodzicielskiego na Instagramie

W środę Meta zaczęła globalnie wprowadzać narzędzia nadzoru rodzicielskiego na Instagramie. Rodzice na całym świecie, w tym także w Polsce, będą mogli uzyskać dostęp do Family Center i skonfigurować narzędzia z nastolatkiem, aby nadzorować korzystanie przez niego z Instagrama.

Article

Za pomocą wprowadzanych właśnie narzędzi rodzice i opiekunowie mogą m.in. zobaczyć, ile czasu ich dzieci spędzają na Instagramie i ustawiać limity czasowe. Wystarczy ustawić konkretne godziny w ciągu dnia lub tygodnia, aby ograniczyć korzystanie z Instagrama przez nastolatków.

Rodzic będzie otrzymywał powiadomienia, gdy dziecko zdecyduje się zgłosić konto lub wpis, w tym informacje o tym, kto został zgłoszony i rodzaj treści

Na Instagramie rodzice i opiekunowie mogą teraz wysłać zaproszenia do nastolatków, aby zainicjowali narzędzia nadzoru. Początkowo zaproszenia mogły wysyłać tylko nastolatki.

Jeśli rodzic ma już skonfigurowany nadzór na Instagramie w Stanach Zjednoczonych, te aktualizacje są teraz dostępne oprócz innych narzędzi nadzoru. Od tego miesiąca narzędzia te zaczną być udostępniane w innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, Irlandii, Kanadzie, Francji i Niemczech, z planami do wprowadzenia na całym świecie przed końcem roku.

Wspierać czas nastolatków na Instagramie

Na Instagramie nastolatki zaczną widzieć nowe aktywności - w niektórych krajach zobaczą powiadomienie zachęcające do przejścia na inny temat, jeśli wielokrotnie przeglądają ten sam rodzaj treści w "Odkrywaj". Ma to ich zachęcić do odkrywania czegoś nowego i wyklucza pewne tematy, które mogą być związane z porównaniem wyglądu.

"Zaprojektowaliśmy tę nową funkcję, ponieważ badania sugerują, że ponaglenia mogą skutecznie pomagać ludziom — zwłaszcza nastolatkom — być bardziej świadomym tego, w jaki sposób korzystają w danej chwili z mediów społecznościowych. W badaniu wpływu zachęt na korzystanie z mediów społecznościowych 58,2 proc. respondentów zgodziło się lub zdecydowanie zgodziło się, że zachęty poprawiają jakość korzystania z mediów społecznościowych, pomagając im bardziej zwracać uwagę na czas spędzony na platformie. Nasze własne badania pokazują, że one również działają: podczas tygodniowego okresu testowego co piąty nastolatek, który zobaczył nasze nowe bodźce, przeszedł na inny temat" - napisano w komunikacie.

Meta uruchomiła też funkcję Take a Break, aby przypomnieć ludziom o przerwie na Instagramie. Wkrótce wprowadzone zostaną nowe przypomnienia dla nastolatków, aby zachęcić ich do zrobienia sobie przerwy.

Przypomnienia będą zawierać Reels opracowane przez młodych twórców, takich jak @foodwithsoy , @abraxaxs i @mayasideas , którzy dzielą się własnymi wskazówkami, jak zrobić sobie przerwę i dlaczego warto na chwilę oderwać się od mediów społecznościowych. Są one obecnie testowane w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, a w tych i innych krajach pojawią się jeszcze w tym roku.

Meta wspiera również młodych twórców z USA poprzez finansowanie i edukację, aby mogli udostępniać na Instagramie więcej treści, które inspirują nastolatki i wspierają ich dobre samopoczucie. Komitet sterujący złożony z ekspertów w dziedzinie psychologii dziecięcej i umiejętności cyfrowych zapewni wskazówki dotyczące opartych na dowodach sposobów, w jakie twórcy uczestniczący w programie mogą używać języka, który wzmacnia samopoczucie emocjonalne i własny wizerunek, jak tworzyć odpowiedzialne treści online i jak twórcy mogą się troszczyć siebie i ich społeczności w sieci i poza nią.

Zasoby wspierane przez ekspertów

Do centrum edukacyjnego Family Center dodano nowe artykuły od organizacji takich jak ParentZone, Media Smarts, National Association for Media Literacy Education i Cyberbullying Research Center. Te artykuły zawierają przydatne wskazówki dla rodziców, jak rozmawiać z nastolatkami na różne tematy online, takie jak bezpieczne łączenie się z innymi i jak być bardziej świadomym w Internecie.

Meta będzie kontynuować współpracę z ekspertami i organizacjami, aby udostępnić jeszcze więcej zasobów dla rodziców i opiekunów. Zapowiedziano również dodanie nowej strony prywatności z dodatkowymi informacjami dla nastolatków o ustawieniach prywatności, ustawieniach domyślnych i funkcjach w Quest, Instagramie, Facebooku i Messengerze.

Dołącz do dyskusji: Meta rozszerza funkcje nadzoru rodzicielskiego na Instagramie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl