SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jakie będzie metawersum w 2040 roku? Eksperci podzieleni

Eksperci są podzieleni co do przyszłości metawersum. Z jednej strony liczą na to, że technologie rzeczywistości rozszerzonej i mieszanej staną się dla ludzi bardziej przydatne w codziennym życiu. Z drugiej, mają obawy, że obecne problemy online staną się jeszcze większe, jeżeli za rozwojem Web3 będą stały te same podmioty, które zbudowały dominujące dzisiaj platformy internetowe.

Jak na metawersum w perspektywie najbliższych kilkunastu lat patrzą eksperci? Sprawdził to ośrodek Pew Research Center, który przeprowadził badanie wśród 624 innowatorów, programistów, liderów polityki i biznesu, badaczy i aktywistów.

54 proc. respondentów stwierdziło, że do 2040 roku metawersum dla co najmniej pół miliarda ludzi na całym świecie będzie o wiele bardziej zaawansowanym i prawdziwie w pełni wciągającym, dobrze funkcjonującym aspektem codziennego życia. 46 proc. pytanych wyraziło odmienną opinię w tym temacie.

W otwartych odpowiedziach udzielanych przez uczestników badania często pojawiał się pogląd, że za kilkanaście lat metawersum będzie opierać się na narzędziach rzeczywistości rozszerzonej i mieszanej, a nie wirtualnej, jak to obecnie często się uważa.

Podstawą tych narzędzi ma być sztuczna inteligencja, a do ludzi będzie przemawiać wizja rozwoju wykraczająca poza doświadczenia ze świata rzeczywistego.

A co z wirtualną rzeczywistością? Zdaniem badanych, do 2040 roku jej zastosowanie zostanie ograniczone do wybranych grup entuzjastów i branż takich jak gry, rozrywka, medycyna, czy edukacja.

Dołącz do dyskusji: Jakie będzie metawersum w 2040 roku? Eksperci podzieleni

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TT
Na razie Zuckerberg stworzył prymitywne Simsy w wersji VR z toną mikropłatności i próbuje sprzedawać bezwartościowe "cyfrowe badziewia NFT" dla naiwnych.

Nie jest to żadna rewolucja. Jak technologia dojrzeje (a niestety przed VR wciąż jest daleka droga), to znajdzie się gracz, który zrobi to dużo lepiej i cała ta "bańka finansowa" w postaci Metawersum pryśnie.
0 0
odpowiedź