SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Chojnowski nowym dyrektorem Instytutu Łączności

Michał Chojnowski został nowym dyrektorem Instytutu Łączności - poinformował w czwartek resort cyfryzacji. Wyjaśniono, że zmiana ta wynika m.in. z planowanego wzmocnienia potencjału Instytutu w obszarach: naukowym, organizacyjnym i wdrożeniowym.

Article

Powołanie na stanowisko szefa Instytutu Łączności (IŁ) wręczył dr Michałowi Chojnowskiemu w czwartek minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Nowy szef IŁ jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, gdzie ukończył dzienne studia w ramach specjalności Automatyka i Inżynieria Komputerowa. "W ramach przeprowadzonych badań opracował m.in. modułowy, zaawansowany program komputerowy do analizy rozkładu pola elektromagnetycznego i optymalizacji układu wzbudzenia metodą ewolucyjną" - wskazało MC w komunikacie. W ostatnich 12 latach kierował projektami wdrożenia systemów informatycznych wspomagających operacje gospodarcze w przedsiębiorstwach oraz administracji – dodano.

– Dziękuję za pracę dotychczasowemu dyrektorowi Instytutu – Jerzemu Żurkowi. Wspólnie udało nam się zrealizować wiele ważnych dla polskiej telekomunikacji projektów – powiedział cytowany w komunikacie MC minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Podległy Ministerstwu Cyfryzacji IŁ jest placówką naukowo-badawczą. Prowadzi prace w zakresie rozwoju sieci telekomunikacyjnej państwa, kształtowania polityki oraz prawa telekomunikacyjnego i pocztowego w Polsce, normalizacji, standaryzacji systemów oraz urządzeń telekomunikacyjnych.

"Zmiana na stanowisku dyrektora Instytutu jest związana z nowymi zadaniami stawianymi przed IŁ-em oraz planowanym wzmocnieniem potencjału Instytutu w obszarach: naukowym, organizacyjnym i wdrożeniowym" - czytamy.

Wyjaśniono, że Instytut Łączności, wykorzystując dotychczasowy dorobek naukowy i pozycję naukową, ma przekształcić się w centrum eksperckie w zakresie telekomunikacji. Szczególnie istotne ma być poszukiwanie i wdrażanie nowych technologii. Zmiany organizacyjne mają prowadzić do powstania sprawnie działającej organizacji, "pozwalającej na skuteczną i efektywną realizację zadań istotnych z punktu widzenia potrzeb państwa polskiego".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Chojnowski nowym dyrektorem Instytutu Łączności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl