SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Kanownik ponownie wybrany na prezesa Cyfrowej Polski

Walne Zgromadzenie członków Związku Cyfrowa Polska po raz czwarty wybrało Michała Kanownika na prezesa na dwuletnią kadencję. Na fotelu szefa Związku Michał Kanownik zasiada od 2015 roku.

Article

Specjalnymi gośćmi środowego spotkania członków organizacji była Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyna Orłowska oraz wiceminister finansów Jan Sarnowski.- Dziękuję wszystkim za zaufanie. Obiecuję, że kolejne dwa lata będą intensywne - powiedział tuż po wyborze Michał Kanownik.

Zobacz także: "Pojedynek na narracje" ws. opłaty reprograficznej

Wyzwaniami reforma opłaty reprograficznej, walka z kryzysem po pandemii i uszczelnienie podatków

Wśród wyzwań na kolejne dwa lata swojej kadencji w roli prezesa, Michał Kanownik wymienił m.in. kwestie związane z prawem autorskim i implementacją Dyrektywy, reformę opłaty reprograficznej, wsparcie polskiego rządu w uszczelnieniu systemu podatkowego czy budowę systemu podatkowego zachęcającego firmy do innowacji. - Ciągle musimy pamiętać też o walce z kryzysem postpandemicznym np. poprzez wspieranie rynku e-commerce oraz e-usług, a także działania na rzecz zmniejszenia wykluczenia cyfrowego czy rozwoju kompetencji cyfrowych zarówno w biznesie, jak i każdego obywatela - wymieniał prezes Cyfrowej Polski. Wspomniał też o takich kwestiach, jak wdrażanie sieci 5G, w tym zapewnienie regulacji dotyczące bezpieczeństwa sieci czy rozwój inicjatywy Cyfrowego Trójmorza.

Zobacz także: Opłata reprograficzna obejmie komputery i dekodery. "Ceny sprzętu będą musiały pójść w górę"

Michał Kanownik związany jest ze Związkiem Cyfrowa Polska od 2008 r. Od 2010 r. pełnił funkcję dyrektora organizacji. Od 2015 r. zasiada nieprzerwanie na fotelu prezesa. Zgodnie z decyzją członków Cyfrowej Polski w zarządzie organizacji nadal będą zasiadać: Włodzimierz Ossowski z Action SA oraz Jacek Łęgiewicz z Samsung Electronics Polska.

Zobacz także: Nowa aukcja na 5G możliwa w połowie roku

Czym jest Związek Cyfrowa Polska?

Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Cyfrowa Polska (ZIPSEE) to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firm z branży RTV i IT - producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku. Jej członkami są m.in. LG Electronics Polska, Panasonic Marketing Europe, Samsung Electronics Polska, czy Cannon Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Kanownik ponownie wybrany na prezesa Cyfrowej Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl