SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejna osoba z Rock Radia dołącza do Trójki

Michał Żołądkowski nie jest już prezenterem Rock Radia (Grupa Radiowa Agory). W ostatnią sobotę zadebiutował na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji "Trójka LatteMmm".

- Ogólnie sytuacja jest prosta: szczerość w naszym klubie to podstawa. Zatem nie ukrywam, że mam tutaj ciarki. To są bardzo pozytywne ciarki. Na szczęście mam zdecydowanie fajne wsparcie tutaj ze strony nowych kolegów w pracy. 27 lat w radiu. W Trójce po raz pierwszy dzisiaj głosem, muzyką - powiedział na rozpoczęcie sobotniej audycji drżącym głosem Michał Żołądkowski. W ten sposób zadebiutował na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

- Michał Żołądkowski jest współpracownikiem Programu Trzeciego jako - aktualnie - gospodarz sobotniego (w godz. 17-19) i niedzielnego pasma (w godz. 12-14) - potwierdza informację Monika Kuś z biura prasowego Polskiego Radia.

W pierwszym programie prezenter pytał słuchaczy o koncerty ich życia, te które wspominają najlepiej. Sam przyznał na antenie, że widział piątkowy (21 października) występ zespołu The Cure i mieści się on w dziesiątce najlepszych koncertów, w których uczestniczył. W pierwszej audycji zaprezentował piosenki m.in. zespołów Lynyrd Skynyrd, America, Pink Floyd, Kings of Leon czy Pearl Jam.

W niedzielę Michał Żołądkowski poprowadził "Audycję muzyczną", w której prezentował duety wykonujące wspólnie piosenki. Nadawana jest w godz. 12-14 i zastąpiła program "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość" prowadzony przez Katarzynę Ciepielewską i Łukasza Sobolewskiego z TVP Info. Ostatnie wydanie tej audycji emitowano 9 października. Tydzień później w tym paśmie słuchacze Trójki mogli usłyszeć Michała Grabkowskiego.

Łukasz Ciechański i Tomasz Miara też przyszli z Rock Radia

Michał Żołądkowski to kolejna osoba z Rock Radia należącego do Grupy Radiowej Agory, która dołącza do Trójki. Rok temu - także w październiku - Tomasz Miara rozpoczął pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia. Prezenter mówił nam wtedy, że nie obawia się zarzutów o przejście do państwowej rozgłośni ze stacji należącej do Agory. - Nie boję się, bo nie dotykam polityki. Chcę pracować w radiu, robić radio. Dla mnie Trójka jest i zawsze była radiem, na którym się wychowałem - podkreślał Miara. - Pamiętam czasy jej świetności. Oczywiście części głosów już tam nie ma, ale ciągle jest dla mnie kultową anteną, która po chwilach zawieruchy ma szansę się odbić i mieć do zaproponowania coś fajnego. Może jesteśmy w stanie dać tej stacji nową jakość, adekwatną do współczesnych czasów.

Dwa lata temu - też w październiku - słuchacze Trójki usłyszeli Łukasza Ciechańskiego, który rozstał się z Rock Radiem. Dość szybko stał się jedną z najważniejszych osób w Programie Trzecim. Najpierw pojawił się w nowym porannym paśmie "Pora na Trójkę", które zastąpiło po kilkudziesięciu latach audycję "Zapraszamy do Trójki". Następnego dnia ze stacji odszedł jej wieloletni gospodarz Marcin Łukawski. Kilka miesięcy później Ciechański został kierownikiem redakcji muzycznej Programu Trzeciego Polskiego Radia. I tak jest do dziś.

W Trójce był doceniany. Wiosną pojawiał się na antenie aż cztery razy w tygodniu. Od końca czerwca nie prowadzi ani jednego programu. Gdy napisaliśmy o tym, Ciechański opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, które zawierało niecenzuralne słowa. Nam zarzucił "pełen nieścisłości" artykuł, po czym sam potwierdził to, o czym pisaliśmy. O jednym z naszych informatorów - pracowników Polskiego Radia, na którego słowa się powołaliśmy - napisał: "Jakiś dzban podający się za anonimowe źródło w redakcji powiedział, że 'wysłali go na urlop i to chyba dość długi'. Je...ij się w łeb zamiast opowiadać na zewnątrz rzeczy, o których nie masz pojęcia".

Trójka ze słuchalnością 1,7 proc.

Michał Żołądkowski najdłużej był związany z Radiem WAWA. Dołączył do stacji w 1995 r. i pracował w niej aż do 2013 r. Był tam nie tylko prezenterem, ale też pełnił rolę zastępcy dyrektora programowego oraz zarządzał muzyką. Później był związany z Grupą Eurozet, gdzie wspierał dział muzyczny Radia ZET, a także pracował jako music programmer Antyradia. W kwietniu 2016 r. został dyrektorem muzycznym warszawskiego Radia Kolor. Po kilku miesiącach rozstał się z tą rozgłośnią i dołączył do Rock Radia, w którym pracował jako prezenter przez ostatnie pięć lat.

W najnowszym badaniu Radio Track (lipiec-wrzesień 2022 r.) realizowanym przez pracownię Kantar Polska udział Trójki pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 1,7 proc.