SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Miłosz Szulc nowym prezesem spółki PL24 kupionej przez Polska Press

Członek zarządu Polska Press Grupy, Miłosz Szulc, został nowym prezesem spółki kupionej przez wydawcę – PL24. W jej ramach funkcjonować będzie najprawdopodobniej zapowiadany portal horyzontalny Polska Press.

Miłosz Szulc, fot. materiały prasoweArticle

Spółka w marcu komunikowała już fakt zakupu 100 procent udziałów PL24, założonej w drugiej połowie lutego br. przez Tomasza Zaleskiego. Kapitał zakładowy firmy to 5 tys. zł, Zaleski był jedynym członkiem jej zarządu. Kilka dni po przejęciu w uzasadnieniu uchwały o wyznaczeniu stałego wynagrodzenia dla członków zarządu PL24 stwierdzono, że celem spółki jest „zbudowanie nowego, horyzontalnego, ogólnopolskiego portalu internetowego”.

Portal ten ma wspierać „kierunki zawarte w Strategii 2030 Grupy Orlen” i realizowane przez nią inwestycje, edukując klientów, inwestorów i interesariuszy, wyjaśniając im najczęściej pojawiające się wątpliwości. Dodatkowo portal może wspierać ogólnopolskie akcje.

Teraz w KRS nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa PL24: Tomasza Zaleskiego zastąpił członek zarządu Polska Press, Miłosz Szulc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Szulc ma z górą 20 lat doświadczenia w zarządzaniu, ekonomii i finansach oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Od 2008 roku pełnił funkcje dyrektorów ekonomicznych i finansowych oraz zasiadał w zarządach spółek działających na rynku polskim oraz światowym. Od 2018 roku do listopada 2020 roku był prezesem zarządu Ruchu, w tym czasie przeprowadzając postępowanie restrukturyzacyjne spółki. W listopadzie 2020 roku właścicielem Ruchu został koncern PKN Orlen.  Od czerwca 2021 roku zasiada w zarządzie Polska Press.

W ub.r. wydawnictwo Polska Press osiągnęło niewielki wzrost przychodów, do 318 mln zł, natomiast liczba jego pracowników zmalała do 1 827. Z kolei w 2020 roku firma zanotowała 317,4 mln zł przychodów w ujęciu skonsolidowanym, a 314 mln zł w ujęciu jednostkowym (bez spółek zależnych, m.in. wydającej „Nową Trybunę Opolską” firmy Pro Media, w której Polska Press ma 53 proc. udziałów).

Dołącz do dyskusji: Miłosz Szulc nowym prezesem spółki PL24 kupionej przez Polska Press

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl