SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Kajdanowicz, Katarzyna Stoparczyk i Grzegorz Markowski z tytułem Mistrza Mowy Polskiej

Tytuł Mistrza Mowy Polskiej otrzymali w br. dziennikarz „Faktów” TVN i prowadzący „Szkło kontaktowe Grzegorz Markowski, natomiast tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi przyznano Katarzynie Stoparczyk z radiowej Trójki.

Od lewej: Grzegorz Markowski, Grzegorz Kajdanowicz, Halina Frąckowiak, Katarzyna Stoparczyk i Mikołaj Pietraszak- Dmowski Od lewej: Grzegorz Markowski, Grzegorz Kajdanowicz, Halina Frąckowiak, Katarzyna Stoparczyk i Mikołaj Pietraszak- Dmowski

Oprócz Grzegorza Kajdanowicza i Grzegorza Markowskiego tytuł Mistrza Mowy Polskiej otrzymali piosenkarka Halina Frąckowiak i Mikołaj Pietraszak- Dmowski, członek zarządu Fundacji im. Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Nominowanych do tytułu było jeszcze siedem osób: dziennikarz Polskiego Radia Marek Brzeziński, aktor i lektor Andrzej Ferenc, dziennikarz i autor tekstów piosenek Marek Gaszyński, propagator gwary poznańskiej Jacek Hałasik (związany z Radiem Merkury), dyrygent Marcin Sompoliński, dziennikarka radiowej Trójki Katarzyna Stoparczyk oraz dziennikarz, satyryk i aktor Grzegorz Wasowski.

Rada Programu Mistrz Mowy Polskiej wybrała tych 11 kandydatów spośród ponad 80 zgłoszonych osób. Ogłoszono to w czerwcu br. (materiały wideo przy tekście pochodzą z tamtej uroczystości).

 

W poniedziałek wieczorem podczas gali w poznańskim Centrum Kultury Zamek jury w składzie prof.prof.: Jolanta Tambor, Halina Zgółkowa, Bolesław Faron, Adam Bednarek, Marian Kisiel, Jan Mazur przysłuchiwało się popisom oratorskim obecnych nominowanych. Następnie wyłoniło laureatów.

Ponadto publiczność w głosowaniu wybrała Katarzynę Stoparczyk jako laureatkę tytułu Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi. Stoparczyk przygotowuje i prowadzi w Trójce audycje dla dzieci „Zagadkowa niedziela” oraz „Myślidziecka 3/5/7”.

 

Z kolei jury przyznało też dwie inne nagrody. Wawrzyn Mowy Polskiej do aktora Franciszka Pieczki, a tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej - do Poradni Językowej PWN (nominowani byli też Audioteka, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, redakcja kultury i edukacji radiowej Jedynki oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie).

W tym roku odbyła się osiemnasta edycja Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Kajdanowicz, Katarzyna Stoparczyk i Grzegorz Markowski z tytułem Mistrza Mowy Polskiej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sehn
Dziennikarze GW wzorem dziennikarzy Radia Gdańsk powinni napisać protest przeciw likwidacji działu opinii na gazeta. pl, odwagi chyba wystarczy?
0 0
odpowiedź
User
Maciek
Serdeczne gratulacje, zwłaszcza dla pana Kajdanowicza, którego bardzo cenię.
0 0
odpowiedź
User
Michał
Szanowny Panie Redaktorze,
myślę, że nagroda, którą Pan otrzymał, ze wszech miar się Panu należy. Dotychczasowe moje uwagi, odnośnie prowadzenia programów, wywiadów przez Pana koleżanki i kolegów, najwyraźniej nie docierają na kontakt........@tvn24.pl.
1. nie wiem skąd taka moda na stosowanie wyrazu ....... WŁAŚNIE na końcu zdania (!). To przecież potwierdzenie potwierdzenia.
2. tylko nieliczni Pańscy koledzy, reporterzy, rozpoczynając sprawozdanie, mówią Dzień Dobry, a powinni.
3. szczytem wszystkiego jest wymowa np. wyrazu "praktyki" z akcentem na "ty". Zanim rozpoczną pracę w telewizji należałoby dać im tekst do przeczytania i ewentualnie skierować na kurs poprawnej polszczyzny.
Jest wiele innych uwag, ale nie sposób je wszystkie wyliczyć. Szczytem wszystkiego jest prowadzenie programów sportowych przez Pana Drzyzgę w Polsacie, gdzie akcent nie ma żadnego znaczenia, ale to już Pana nie dotyczy.
Jeszcze raz gratuluję nagrody i w pełni podzielam opinię komisji.
Michał Tyczyński
0 0
odpowiedź