SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janusz Cieszyński: mObywatel 2.0 będzie tworzony razem z użytkownikami

Nowa odsłona aplikacji mObywatel 2.0 to nowa filozofia tworzenia e-usług dla obywateli i samorządów. Chcemy tworzyć e-usługi wspólnie z użytkownikami – mówił w piątek we Wrocławiu sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Fot. Cyfryzacja KPRM/ Twitter.coArticle

Cieszyński wziął udział w konferencji "Kompetencje przyszłości – rozwój polskiej cyfryzacji", która w piątek odbywa się na Politechnice Wrocławskiej.

Celem konferencji zorganizowanej przez KPRM jest przybliżenie rozwiązań cyfrowych w administracji publicznej i ich potencjału w gospodarowaniu regionem. Wydarzenie ma charakter lokalny – organizowane jest w szczególności dla przedstawicieli samorządów i włodarzy miast województwa dolnośląskiego, a także dla zarządzających jednostkami gospodarczymi.

Nowa wersja mObywatel

Sekretarz stanu ds. cyfryzacji podkreślił, że trwają prace nad nową odsłoną aplikacji mObywatel 2.0. "Nowa odsłona aplikacji mObywatel 2.0 to nowa filozofia tworzenia e-usług dla obywateli i samorządów. Chcemy tworzyć e-usługi wspólnie z użytkownikami" – mówił.

Cieszyński powiedział, że resort chce uruchomić systemu e-płatności. "On będzie w większości dedykowany samorządom, które szukają optymalizacji procesów przez cyfryzację" – mówił.

Dodał, że nowa odsłona mObywatela będzie łączyła w sobie informacje z systemów centralnych oraz systemów samorządowych. "mObywatel 2.0 oprócz portalu płatności, to będą też pełnomocnictwa" – mówił.

Cieszyński wskazał również, że w nowej odsłonie aplikacja ma pomóc w szybkim wydawaniu prawa jazdy. "Jeśli prawo jazdy będą cyfrowe, to po zadaniu egzaminy i wprowadzeniu tej informacji do systemu, w telefonie pojawi się gotowy dokument" – mówił.

Dołącz do dyskusji: Janusz Cieszyński: mObywatel 2.0 będzie tworzony razem z użytkownikami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl