SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Money.pl wzmacnia zespół. Dołączy czterech nowych dziennikarzy

Portal Money.pl (Grupa Wirtualna Polska) powiększa swój zespół. W najbliższym czasie do redakcji dołączą nowe osoby. Będą to Karolina Wysota, Weronika Szkwarek, Piotr Bera oraz Paweł Gospodarczyk - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wraz z nowymi dziennikarzami zespół portalu liczyć będzie około 20 osób.

Article

- Dołączenie do zespołu Karoliny, Weroniki, Piotra i Pawła kończy kolejny etap budowy redakcji złożonej z dziennikarzy – specjalistów w swoich dziedzinach. Jest to z jednej strony wzmocnienie wszystkich biznesowych marek w Wirtualnej Polsce, a z drugiej kluczowy element strategii rozwoju całego segmentu realizowanej od kilku miesięcy. Dalej będziemy umacniać pozycję serwisów Grupy WP wśród polskich portali biznesowych poprzez publikacje jakościowych treści, ale i tworzyć najlepsze miejsce do pracy w mediach elektronicznych - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Pilewski, szef obszaru biznes i finanse w Wirtualnej Polsce i redaktor naczelny Money.pl.

Nowi dziennikarze przeszli z "Pulsu Biznesu", wnp.pl, wroclaw.pl i RDC

Od maja do zespołu dołączy Karolina Wysota, która zajmie się przygotowywaniem artykułów z zakresu usług finansowych (ubezpieczenia, firmy pożyczkowe, fintechy), biznesu i gospodarki.  Wysota od 2017 roku związana była z "Pulsem Biznesu", gdzie pisała o branży finansowej w szerokiej perspektywie. Wcześniej w grupie RASP publikowała w serwisach biznes.onet.pl i Forbes.pl. Jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz finalistką tegorocznej edycji Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego, przyznawanej przez Press Club Polska za publikację „Plaga oszukańczych platform zatruwa system” w Pulsie Biznesu.

Również od przyszłego miesiąca do zespołu Money.pl dołączy Weronika Szkwarek, która do tej pory pracowała w serwisie wnp.pl oraz publikowała w PulsHr i Portalu Samorządowym. Specjalizuje się w tematyce związanej z prawem pracy. Wcześniej związana była z Poradnikiem Przedsiębiorcy, w którym zajmowała się tematami kadrowymi. Następnie w portalu Bankier.pl odpowiadała za rynek pracy Wyróżniona w konkursie dziennikarskim Kryształowe Pióra za artykuł: „Choroby psychiczne. Wstydliwy problem polskich biurowców”.

Kolejny dziennikarzem, który w maju dołączy do Money.pl i całego obszaru biznes w Wirtualnej Polsce jest Piotr Bera, który pracował w "Gazecie Wrocławskiej", "Gazecie Wyborczej", a ostatnio w portalu wroclaw.pl, gdzie zajmował się tematyką związaną z transportem i inwestycjami.

Z kolei w lipcu do Money.pl dołączy Paweł Gospodarczyk, który karierę zaczynał w Radiu Kraków, a przez minionych kilka lat odpowiedzialny był za prowadzenie strony głównej Polskiego Radia RDC.

Wcześniej, bo w marcu do redakcji dołączyła Malwina Gadawa, która przez ostatnie trzy lata pracowała w Polskim Radiu Wrocław, a wcześniej w "Gazecie Wrocławskiej". Specjalizuje się w tematyce z zakresu prawa i polityki.

Około 20 dziennikarzy i redaktorów w zespole Money.pl

Wraz z nowymi dziennikarzami zespół Money.pl tworzyć będzie około 20 dziennikarzy i redaktorów, którzy odpowiadają za treści nie tylko na stronie Money.pl, ale też w serwisach finanse.wp.pl i praca.money.pl. Istotną część redakcji stanowią dziennikarze i redaktorzy związani wcześniej z konkurencyjnym serwisem Business Insider Polska (RASP).

We wrześniu 2021 r. redaktorem naczelnym Money.pl i szefem obszaru obszaru finanse w Wirtualnej Polsce został Piotr Pilewski, wcześniej zastępca redaktora naczelnego i szef newsroomu w Business Insider Polska (po odejściu z tej redakcji przez rok był wicenaczelnym "Forbesa").

W zeszłym roku z polskiej redakcji Business Insidera do Money.pl przeszli Marta Bellon, Angelika Sokal-Szewczyk, Marcin Walków, Mateusz Gąsiorowski oraz Damian Szymański i Michał Wąsowski - ci ostatni objęli funkcję zastępców szefa Money.pl. Do zespołu Money.pl dołączył ponadto Jacek Losik, związany wcześniej z "Gazetą Wyborczą". Z zespołu sprzedaży RASP do Wirtualnej Polski przeszedł też Krzysztof Romanowski.

Z danych Mediapanel wynika, że portal Money.pl miał w lutym br. 8,89 mln użytkowników, 29,61 proc. zasięgu oraz 11 minut i 53 sekundy przeciętnego czasu spędzonego przez internautę.

Dołącz do dyskusji: Money.pl wzmacnia zespół. Dołączy czterech nowych dziennikarzy

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl