SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP1 nie transmituje już w niedziele mszy świętej z Częstochowy

Z ramówki TVP1 zniknęły transmisje w niedziele z mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze w Częstochowie. Nabożeństwa były pokazywane od wybuchu epidemii w marcu 2020 roku.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze; fot. TVPArticle

Ostatni raz TVP1 mszę świętą z Jasnej Góry o godz. 11:00 pokazała 10 kwietnia. W kolejnych tygodniach w tym paśmie były emitowane przede wszystkim filmy fabularne, zaczynające się ok. godz. 10:00. Takie filmy zaplanowano też w niedziele do końca maja.

Natomiast o godz. 11:50 TVP1 niezmiennie pokazuje magazyn „Między ziemią a niebem”, w ramach którego o godz. 12:00 transmitowana jest modlitwa Anioł Pański z Watykanu. Ponadto codziennie o 7:00 można oglądać mszę świętą z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Transmisja mszy świętej z Częstochowy pojawiła się w ramówce TVP1 w połowie marca, zaraz po tym jak ogłoszono pierwszy lockdown po wybuchu epidemii.

Według danych Nielsen Audience Measurement od 14 marca do 23 lipca ub.r. codzienne transmisje mszy świętej z sanktuarium w Łagiewnikach oglądało w TVP1 średnio 564 tys. widzów, co daje stacji 16,03 proc. udziału w 4+ i tylko 2,73 proc. w 16-49.

Z kolei w TVP3 od połowy maja 2020 codziennie o godz. 15:00 pokazywana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego z sanktuarium w Łagiewnikach. Od końcówki października do połowy grudnia 2020 roku modlitwę pokazywano też w TVP1, gdzie miała średnio 410 tys. widzów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. średnia widownia minutowa TVP1 wynosiła 470 696 widzów, a udział w rynku oglądalności - 7,78 proc., po spadku o 16,2 proc. rok do roku.

Dołącz do dyskusji: TVP1 nie transmituje już w niedziele mszy świętej z Częstochowy

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl