SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej” sprostowanie wiceministra sprawiedliwości dot. księży w rejestrze pedofilów

We wtorkowej „Gazecie Wyborczej” (Agora) ukazało się sprostowanie wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety dotyczące artykułu z września 2018 roku. To efekt wygranego prawomocnie procesu sądowego.

Sebastian KaletaArticle

- Nieprawdziwa jest informacja podana w dniu 7 września 2018 r. w artykule „Księża wyjęci z rejestru pedofilów", że skłamałem uzasadniając przyczyny braku księży w rejestrze pedofilów. Moje słowa oddają rzeczywisty stan rzeczy, zaś wykonywany zawód czy przynależność do grupy społecznej, nie mają wpływu na umieszczenie w rejestrze pedofilów - czytamy w sprostowaniu od Sebastiana Kalety, od połowy 2019 roku wiceministra sprawiedliwości, a wcześniej m.in. rzecznika tego resortu.

Na Twitterze Kaleta zaznaczył, że sprostowanie opublikowano w efekcie prawomocnego wyroku sądowego. - W tej sprawie zgodne były SO, SA oraz SN, (Sąd Okręgowy, Sąd Apelacyjny i Sąd Najwyższy - przyp.) co skutkowało nakazem publikacji sprostowania - stwierdził.

Według danych PBC we wrześniu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” wynosiło 53 781 egz., po spadku rok do roku o 13,07 proc.

Na koniec września br. „Gazeta Wyborcza” miała 262,6 tys. subskrybentów cyfrowych, po wzroście o 9 proc. z 240,7 tys. rok wcześniej.

W trzecim kwartale br. wpływy ze sprzedaży „GW” wzrosły rok do roku o 2 proc. do 25 mln zł, a z reklam - o 18,3 proc. do 14,9 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej” sprostowanie wiceministra sprawiedliwości dot. księży w rejestrze pedofilów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lupaka
Ależ on jest ładniutki
odpowiedź
User
kaczajegomać
Ależ on jest ładniutki

w tej menażerii więcej jest takich ładnych inaczej. Kaleta, Kowalski, Kownacki, Łajza ... same cukierki
odpowiedź