SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MetLife zmienia nazwę na Nationale Nederlanden

Grupa NN rozpoczęła integrację ze spółkami MetLife w Polsce, w wyniku której MetLife TUnŻiR S.A. przyjęło nazwę NNLife TUnŻiR S.A. i będzie działać pod logo Nationale-Nederlanden.

fot. mat. pras.Article

22 kwietnia br. Grupa NN ogłosiła zakończenie procesu przejęcia spółek MetLife w Polsce po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na realizację transakcji.

Integracja ma na celu dalszy rozwój organizacji, umocnienie pozycji spółki ubezpieczeniowej na polskim rynku ubezpieczeń na życie, a także rozbudowę sieci dystrybucji.

– Przejęcie spółek MetLife to bardzo ważny krok w kierunku rozwoju Grupy NN w Polsce. Wierzę, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu obu firm, zaangażowaniu pracowników oraz silnej sieci doradców ubezpieczeniowych, wzmocnimy wartość biznesu oraz wiodącą pozycję na naszym rynku – mówi Paweł Kacprzyk, prezes zarządu spółek Nationale-Nederlanden: NN TUnŻ S.A., NN TU S.A., NN UF sp. z o.o. i NNLife TUnŻiR S.A. – Od początku najistotniejszymi wartościami, którymi kierujemy się w procesie integracji jest przejrzysta komunikacja, a także troska i zaangażowanie w potrzeby klientów, dlatego kluczowy jest dla nas fakt, że klienci dawnych spółek MetLife nie muszą podejmować żadnych działań w związku z toczącymi się zmianami – dodaje. 

Dotychczasowe umowy na starych zasadach

Z początkiem sierpnia br. MetLife TUnŻiR S.A. zmieniło nazwę na NNLife TUnŻiR S.A., z kolei MetLife TFI S.A. zmieniło nazwę na Nationale-Nederlanden TFI S.A. Spółki te teraz działają pod logo Nationale-Nederlanden. Nowe logo pojawi się w portalach obsługowych, korespondencji oraz w placówkach.

Wszystkie zawarte umowy obowiązują zgodnie z zapisanymi w nich warunkami i będą obsługiwane na dotychczasowych zasadach przez zespół specjalistów oraz dotychczasowych agentów. Dodatkowo spółka ubezpieczeniowa w komunikacji
z klientami będzie się posługiwać nową nazwą NNLife TUnŻiR S.A. z dopiskiem „wcześniej MetLife”, tak aby ułatwić klientom kontakt z właściwą firmą.

Obecnie NNLife TUnŻiR S.A. i Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A., pomimo wspólnego logo, funkcjonują jako oddzielne spółki. Fuzja prawna, czyli ostatni etap mający na celu połączenie obu spółek, zaplanowany jest na początek przyszłego roku.

Grupa NN pod marką Nationale-Nederlanden działa w Polsce od 1994 roku.

Dołącz do dyskusji: MetLife zmienia nazwę na Nationale Nederlanden

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl