SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpływy NBS Communications 26 proc. w górę, pomogły debiuty giełdowe Pepco i Grupy Pracuj

Agencja public relations NBS Communications w ub.r. zanotowała wzrost przychodów o 25,8 proc. do 4,86 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 898,5 do 791 tys. zł.

NBS Communications, zajmująca się głównie komunikacją korporacyjną, PR finansowym i relacjami inwestorskimi, wykorzystała w ub.r. dobrą sytuację na warszawskim rynku giełdowym.

- Aktywizowało to spółki oraz ich właścicieli do pozyskiwania kapitału, sprzedaży posiadanych akcji, czy debiutowania na giełdzie. Nastroje te znacząco pogorszyły się pod koniec roku, odzwierciedlając obawy o dalszy rozwój gospodarczy w Polsce i na świecie - opisała agencja w sprawozdaniu. W ub.r. prowadziła działania informacyjne dotyczące m.in. ofert pierwotnych Pepco Group (spółka pojawiła się na warszawskiej giełdzie w maju) i Grupy Pracuj (w grudniu).

Na jej zeszłoroczne wpływy złożyło się 3,55 mln zł od klientów z kraju i 1,31 mln zł od tych z zagranicy.

Z kolei koszty ogólnego zarządu poszły w górę z 2,51 do 2,95 mln zł, a koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów - z 452,1 tys. zł do 1,04 mln zł.

Łączne wydatki rodzajowe zwiększyły się z 2,51 do 3,99 mln zł, z czego te na usługi obce - z 1,8 do 3,25 mln zł, a na wynagrodzenia - z 537,5 do 546,3 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

790 tys. zł zysku na dywidendę

Zysk sprzedażowy brutto (czyli tzw. fee income) zwiększył się o 12 proc. do 3,8 mln zł. Natomiast na inne wyniki rentowności negatywnie wpłynął spadek pozostałych wpływów operacyjnych z 42,9 do 4,6 mln zł i przychodów finansowych z 45,4 do 1,1 tys. zł.

Zysk operacyjny zmalał z 939,5 do 875,7 tys. zł, a zysk netto - z 896,5 do 791 tys. zł.

Cały zeszłoroczny zysk netto otrzymali wspólnicy agencji. 60,7 proc. jej udziałów ma członkini zarządu Anna Krajewska, a 39,3 proc. - prezes Piotr Wojtaszek.

W czasie wojny i inflacji ścisła kontrola kosztów

2022 rok zaczął się dla agencji dobrze, mimo odczuwanej wysokiej inflacji. Sytuację pogorszył wybuch wojny w Ukrainie.

- Niepewność jutra oraz spowolnienie gospodarcze sprawiają, że z pewnością część projektów - chociażby tych związanych z rynkiem kapitałowym i ofertami publicznymi - zostanie przełożonych na później, na moment kiedy na rynki powróci stabilność i zaufanie - oceniono w sprawozdaniu NBS Communications.

- Biorąc powyższe pod uwagę, zachowujemy ścisłą kontrolę kosztów działalności agencji. Nasze plany na bieżący rok zakładają dalszy rozwój kompetencji zespołu oraz inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, sprzyjające m.in. możliwości pracy zdalnej oraz bezpieczeństwu przetwarzanych informacji - wyliczono.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Wpływy NBS Communications 26 proc. w górę, pomogły debiuty giełdowe Pepco i Grupy Pracuj

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl