SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix zapowiada nowy polski serial oryginalny „Otwórz oczy”

Netflix ogłosił nowy polski serial oryginalny „Otwórz oczy” - tajemniczą historię z gatunku science-fiction, gdzie w głównych rolach zobaczymy Marię Wawreniuk i Ignacego Lissa. Serial produkuje MediaBrigade, a producentami wykonawczymi są Marcin Kurek oraz Cyprian Marchewka.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

W serialu zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk, która wcieli się w postać Julki oraz Ignacego Lissa (Erotica 2022) w roli tajemniczego Adama, który staje się przewodnikiem dziewczyny po ośrodku.

- Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku, w którym traci rodzinę. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje - czytamy w opisie produkcji.

"Otwórz oczy" kolejnym polskim serialem Netfliksa

Scenariusz powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga szansa".

- Cieszymy się ogromnie, że już w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować użytkownikom Netflix w Polsce i na całym świecie tę wyrazistą i poruszającą historię. „Otwórz oczy” to zrodzona z ogromnej wyobraźni wyjątkowa opowieść o dojrzewaniu widziana oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy - mówi Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej komentuje nową produkcję Netflix.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Anna Jadowska (Erotica 2022, Dzikie róże) oraz Adrian Panek (Wilkołak, Daas).

- „Otwórz oczy” to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu - informuje Anna Jadowska.

Serial jest na etapie postprodukcji, a premiera na Netflix odbędzie się w 2021 roku.

Czytaj także: Netflix podnosi ceny abonamentów w USA

Serial produkuje MediaBrigade, a producentami wykonawczymi są Marcin Kurek oraz Cyprian Marchewka.

Polskie seriale i filmy Netfliksa

"Otwórz oczy" będzie kolejnym polskim serialem oryginalnym Netfliksa. Platforma w 2018 roku wyprodukowała swój pierwszy polski serial  "1983", który spotkał się z chłodnymi recenzjami i opiniami wielu widzów. - Wy się, panowie i panie, chyba brandzlujecie tym hejtem. Amerykańskie krytyki są na szczęście zajebiste - skomentowała to Agnieszka Holland.

Natomiast pod koniec ub.r. zakończono zdjęcia do serialu Netflixa „W głębi lasu”, za którego produkcję odpowiada ATM Grupa. Główne role grają Grzegorz Damięcki i Agnieszka Grochowska, reżyserami są Leszek Dawid i Bartosz Konopka. Serial pojawi się na Netfliksie w 2020 roku.

Ponadto Netflix realizuje dwie produkcje oparte na polskiej literaturze, przy których pracują przede wszystkim zagraniczni twórcy. Pod koniec grudnia br. na platformie pojawił się 8-odcinkowy „Wiedźmin” na podstawie serii powieści i opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Serial okazał się globalnym przebojem, w drugiej połowie lutego zaczęto zdjęcia do jego drugiego sezonu.

Jesienią ub.r. Netflix zapowiedział na przyszły rok premierę serialu science fiction „Kierunek: Noc” na motywach powieści science fiction „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja. To pierwsza produkcja platformy realizowana w Belgii, producentami wykonawczymi są Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński.

Netflix pracuje także nad kolejnymi produkcjami w języku polskim - skierowanym do młodej widowni "Sexify" z Aleksandrą Skrabą, Marią Sobocińską i Sandrą Drzymalską oraz filmem "Erotica 2022", antologią stworzoną przez pięć polskich reżyserek:

Za prace nad "Erotica 2022" odpowiadają Olgę Chajdas (1983, Nina), Annę Jadowską (Dzikie róże), Katarzynę Adamik (1983, Pokot) Jagodę Szelc (Wieża. Jasny dzień) oraz Annę Kazejak (Obietnica). Reżyserki przeniosły na ekran historie napisane przez pięć polskich pisarek (odpowiednio): Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowskę i laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk. Premiera zapowiadana jest na jesień tego roku.

Netflix latem zyskał 2,2 mln subskrybentów

W drugim kwartale br. Netflix osiągnął wzrost przychodów o 24,9 proc. do 6,15 mld dolarów oraz 720 mln dolarów zysku netto. Liczba jego subskrybentów zwiększyła się o 10,09 mln do 192,95 mln.

W trzecim kwartale br. liczba subskrybentów Netflixa zwiększyła się tylko o 2,2 mln do 201,15 mln.

Według badania Gemius/PBI we wrześniu br. przeglądarkową wersję Netfliksa odwiedziło 4,9 mln polskich internautów, wykonując 64 mln odsłon.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Comapritech wynika, że może ich być 900 tys.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Netflix zapowiada nowy polski serial oryginalny „Otwórz oczy”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piwowar
Netflix HBO canal + wolą ekranizować książki bo mogą wpisać w biznes plan że "skoro książkę wydano w tylu tysiącach egzemplarzy więc mozna oczekiwac na początek ze tylu widzów będziemy mieli na starcie "
chcesz żeby zekranizowano twój scenariusz ? - przerób go napowieśc
odpowiedź
User
krytyk
Jak ktoś fajnie powiedział na lewo od Netflixa jest tylko ZSRR. Poprawność polityczna aż mdli, a wszystkie seriale czy filmy, jak z jednej ruskiej prasy drukarskiej. Wolność artystyczna zarżnięta na outarzu poprawności politycznej. To samo C+, nieco lepiej HBO.
odpowiedź
User
qupa
LiSSa

odpowiedź