SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix pierwszy raz od dekady produkuje mniej filmów i seriali

W 2023 roku Netflix wyprodukował o 130 mniej filmów i seriali niż rok wcześniej. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od dekady. Warto jednak zwrócić uwagę, że duży wpływ na zastój w branży miały strajki w Hollywood.

Z raportu Bloomberga wynika, że w 2023 roku Netflix wypuścił o około 130 filmów i seriali mniej niż w roku poprzednim. W raporcie stwierdzono również, że była to „najkrótsza lista nowości” w okresie od października do grudnia w porównaniu do minionych pięciu lat. Oferta ta obejmuje filmy, seriale, filmy dokumentalne i programy specjalne typu stand-up.

Raport Bloomberga jest następstwem wcześniejszej zapowiedzi z 2023 r., że Netflix ograniczy produkcję filmową i zrestrukturyzuje swoje jednostki filmowe, co doprowadzi do zwolnień pracowników.

Po latach zwiększania produkcji oryginalnych treści Netfliksa nastąpiło zmniejszenie liczby nowych filmów i seriali w stosunku do 2022 r., co odzwierciedla 16 proc. spadek premier filmów, seriali i programów specjalnych. Strajki aktorów i scenarzystów, które doprowadziły do „zamknięcia” Hollywood, sprawiły, że oferta Netfliksa pod koniec 2023 r. stała się najmniejsza w porównaniu do połowy minionej dekady, a oczekuje się, że skutki strajku będą nadal odczuwalne i wpłyną na premiery planowane na 2024 i 2025 r.

Pomijając strajki, Netflix planuje również w przyszłości produkować mniej seriali. Jest to część szerszej strategii mającej na celu zmniejszenie produkcji przy jednoczesnym zwiększeniu sprzedaży, jak informuje Bloomberg.

Netflix ma globalnie 247 mln subskrybentów

Netflix nie podaje, ilu użytkowników ma w Polsce. Z danych Mediapanel wynika, że w listopadzie br. platforma, jako serwis www i aplikacja mobilna (na smartfonach i tabletach, Mediapanel nie obejmuje korzystania ze smart tv), przyciągnęła 10,33 mln użytkowników (co dało 34,78 proc. zasięgu), każdego średnio na 5 godzin, 3 minuty i 26 sekund.

W trzecim kwartale 2023 roku globalnie liczba subskrybentów Netfliksa zwiększyła się o 8,76 mln do 247,15 mln, a przychody wzrosły rok do roku o 8 proc. do 8,5 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Netflix pierwszy raz od dekady produkuje mniej filmów i seriali

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Jeżeli ten spadek spowoduje, że fabuły filmów/seriali będą dopracowane, to trzymam za ten spadek kciuki.

odpowiedź