SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Familiady” po starcie News24 ze stratą dwa razy wyższą od przychodów

W pierwszym kwartale firma Astro, produkująca teleturniej „Familiada” oraz nadająca kanały E-Sport TV i News24 osiągnęła wzrost przychodów z 673,4 do 710,7 tys. zł. Koszty uruchomienia News24 przełożyły się na pogłębienie straty netto ze 186,6 tys. zł do 1,43 mln zł.

Ryszard Krajewski, prezes AstroArticle

Koszty sprzedanych przez Astro produktów, towarów i materiałów poszły w górę rok do roku z 637,1 tys. zł do 1,5 mln zł, a koszty ogólnego zarządu - ze 185,9 do 533,8 tys. zł.

W konsekwencji wynik sprzedażowy brutto zmalał z 36,3 tys. zł zysku do 787,8 tys. zł straty, strata operacyjna pogłębiła się ze 134,4 tys. zł do 1,32 mln zł, a strata netto - ze 186,6 do 1,43 mln zł.

Firma w sprawozdaniu zaznaczyła, że mocne pogorszenie się jej rentowności wynika przede wszystkim z wydatków na uruchomienie kanału News24, m.in. wyposażenia dwóch studiów oraz kosztów pracowniczych (w styczniu ze stacją było związanych 30 osób).

News24 nadaje od marca

Emisja techniczna News24 wystartowała z początkiem lutego, natomiast na stałe kanał jest nadawany od marca. Równocześnie brokerem reklamowym News24 zostało TVN Media, a stacja pojawiła się w ofertach kilkudziesięciu małych sieci kablowych oraz platform internetowych WP Pilot i CDA TV. Reklamy w kanale są emitowane od 9 kwietnia, a w drugiej połowie kwietnia News24 pojawił się w ofercie sieci Toya.

Redaktorem naczelnym stacji jest Andrzej Andrysiak, przy czym od połowy marca jest na urlopie i według nieoficjalnych informacji ma pożegnać się ze stacją. Podczas jego nieobecności redakcją kieruje Jan Pawlicki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na potrzeby rozwoju News24 w listopadzie ub.r. Astro podpisało umowę inwestycyjną z funduszem ASI Tech Tier Investment, który zobowiązał się, że w ciągu trzech miesięcy kupi akcje nadawcy za 3 mln zł, a docelowo ma zainwestować w nie maksymalnie 10 mln zł. Jak na razie fundusz objął walory spółki za 1 mln zł.

Nowa umowa dot. produkcji „Familiady”

W minionym kwartale Astro zanotowało ujemne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w wysokości -949,1 tys. zł, wobec 141,1 tys. zł rok wcześniej.

Firma od wielu lat produkuje dla Telewizji Polskiej teleturniej „Familiada” emitowany w TVP2 (pod koniec marca br. podpisała umowę na realizację kolejnych 90 odcinków), a od kilku lat nadaje kanał E-Sport TV.

Astro jest notowane na bocznym rynku warszawskiej giełdy. Większościowym akcjonariuszem firmy jest jej prezes Ryszard Krajewski, bezpośrednio i poprzez spółkę zależną ma 75,26 proc. walorów. W piątek na koniec sesji przy kursie 0,478 zł kapitalizacja firmy wynosiła 17,74 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Producent „Familiady” po starcie News24 ze stratą dwa razy wyższą od przychodów

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl